Online Kurumsal Alışveriş Sitesi
Online Kurumsal Alışveriş Sitesi

Bungee Gerdirme Lastiği

Bungee Lastiği

Bungee

Bu Kategoride 11 Ürün Bulundu

Bungee Kancalı Bağlama Lastiği

Tüm ürünlerimiz stoklarımızdan aynı gün kargoya verilmektedir.

“PackingWorldInfo” yayınlarından çıkan ve ilk kez 2017 de Wisconsin de yapılan “Evrensel Bungi Kullanımı ” semineri sunumu “tie-it with elastic bungee cord.. why not buddy!?” isimli  bildirge ve makaleden alıntılanmış ve  Atlantech bungi ekibi tarafından tercüme edilerek Onlinesatınal Bilgi Teknolojileri Şirketi tarafından  www.onlinesatinal.com.tr  dijital ortamda yayınlanmaktadır.

Mr. James Adamo - Jamaican Representative for Logistics & Handling Facilities :

Biz burada yani Jamaica ve St. Barths havalisinde (ç.n. Karayipler de adalar) reggae üzerinde yoğunlaşıp, güçlü kuvvetli vatandaşlarımıza A.B.D. de idman yaptırarak kısa mesafe atletizm madalyalarını toplarken (Bkz. Hüseyin Bolt) aslında lojistik konusundaki büyük ilerlemeleri kaçırıyoruz.

Belki de vücut göçü (çünkü bizde beyin göçü olmaz) bu yüzden oluyor, bir tarafta güneş, deniz, turist diğer tarafta ağır valizler, turistlere özel hizmetler falan vatandaşımızı yoruyor. Tam burada bungi bağlama elemanları yani ahtapot bagaj lastiği ve hatta bagaj lastiği devreye girer. Bagaj gergi lastikleri, kancalı bagaj lastiği ve hatta gergi lastiği diye adlandırdığımız bu ekipmanlar artık hayatımızda önemli rol oynuyor. Bungi veya bungee veya banci artık ne uygun görüp de ne dersiniz bilmem, bizim şöför, kargocu, motorcu, deniz motorcu, motor servis elemanı, taşıma ve istifleme elemanları, depocular, hancılar, hamamcılar gibi meslek gruplarının enerji durumlarını pozitif bir seviyeye çıkarttı. Hatta kurşun gibi valizleri ve darmadağın eşyaları ile yaşayan turistler de çok faydalanmaktalar. Özellikle motosiklet bagaj lastiği konusuna değinmeden geçemeyeceğim: Jamaicanın başkenti Kingston ve ikinci büyük kenti Montego Bay de çok sayıda iki tekerlekli araç bulunmaktadır. Çoğunlukla parmak arası terlik ile kullanılan bu vasıtalar ayni zamanda önemli miktarda yük taşıma hizmeti verirler. Kancalı bagaj lastikleri veya diğer adı ile bungi ve hatta bungee ve dahi banci bu faaliyetler için ideal. Biz mesela burada Atlantech banci kullanıyoruz ve güçlü bir performans elde ediyoruz. Bir zamanlar yerel bungee imalatçıları –ki bunlar çoğunlukla Savana la Mar kasabasında idiler- bizim eski şortlarımızın lastiklerinden ürettikleri ahtapot bagaj lastiklerini bize geriye bagaj lastiği diye satarlardı ki bunlar şort (diğer iç giysinin adını burada belirtmek istemem..) geri dönüşümünden elde edildikleri için, yani ne diyeyim bilmiyorum.. Ama fakat, artık bagaj lastikleri çok gelişti.

Bu arada yeni bir sorun da ortaya çıktı: herkes de bagaj lastiği ithal etmeye başladı. Biz kendi ülkemizde birimizin yaptığı, aldığı sattığı, ithal ve ihraç ettiği, uzmanlaştığı işleri diğerimiz pek yapmayız. Çünkü gereksiz rekabet kimseye yaramaz. Herkes kendi işini yapınca, tüccarlar daha sevimli, müşteriler daha verimli olur. Bu; her şeye dalalım, vadeli çek keselim, daha alttan fiyata girelim, “ne alırsan 1 escudo, beğenmezsen para yok”, “ödeyemezsek alacaklıya takarız” veya “ne yani kaçıyor muyuz!?” gibi yaklaşımların; uzak coğrafyalarda olduğunu duyuyor ve şaşıyorduk.  Güneş gözlüğü almak isteyenlerin gözlük ithalatı yaptığı, tavuk yemek isteyenlerin kuluçkaya yattığı, arkadaşına boya fırçası satmak için fırça fabrikası kurduğu ve hatta köşedeki bakkalın gofretten elde ettiği pul parası kar için, market zinciri almaya çalışıp ertesi sabah battığı gibi efsaneler çokça anlatılırdı. Tabii ki bu acı durum ekonomik olmaktan ziyade komik olurdu diye yorum yapardık bu ülkelerle ilgili..

Tuttu bizim başımıza geldi: geçen gün gelen turist otobüsünün hamalı olan mahalle arkadaşımız Welly Akumbo “ben seyahat acentesi kuracağım” dedi kahvede.“Yaa sen ne anlarsın bu işten” dedik. “Olur mu, turistler beni çok sevdi” diye başladı söze; “ bir daha buralara yolumuz düşerse ayakkabılarımızı sen boyarsın” dediler. “Peki para işi ne olacak üstelik sen okuma yazma bile bilmezsin” dedik. “Paraya, çeneye gerek yok, ben rekabet olsun diye bedava getirip konaklatacağım milleti” dedi. Hangi memleketten bulaşıyor kardeşim bu tuhaflıklar demeye kalmadı, burada da köylü rekabet olsun diye pazara bedava yumurta getiriyor, motorcu yeter ki rakip göçsün hevesiyle komşu adaya bedava adam taşıyor. Ee böyle olunca bungi yani ahtapot bagaj lastikleri ve dahi gergi lastiği rekabetini siz düşünün artık. Bir vatandaşımız tişört dikiyordu, bir baktık inşaat işine girmiş, konu komşu çadırda yatıyor. O arada yarım kalmış inşaata da branda germiş ayni anda motosiklet aksesuarı satıyor! Kalite düşüyor, fiyat düşüyor. Geçen gün smokin satıcısı “gel al vatandaş, üste para vereceğim, yeter ki komşudan alma” diye kapının önünde bağırıyordu.

Neyse, biz kaliteden vazgeçmiyoruz; lojistik ve yükte ağır durumlarda bungi veya bagaj gergi lastiği, ahtapot gergi lastiği deyince kancalı bagaj lastiğinin en iyisini yani Atlantech markalısını kullanıyoruz.

Sonuç olarak Bob Marley’i özlemle anıyor ve güzel ülkenizde öğrendiğim yerel bir özdeyişinizle konuşmama ve makaleme son veriyor, candan saygılar sunuyorum:

“Kalitesiz banci dert olur, iyi banci sert olur”. 

Fiyatı

EUR6,38 +KDV

EUR7,53
Fiyatı

EUR3,50 +KDV

EUR4,13
Fiyatı

EUR5,23 +KDV

EUR6,17
Fiyatı

EUR3,00 +KDV

EUR3,54
Fiyatı

EUR4,00 +KDV

EUR4,72
Fiyatı

EUR4,00 +KDV

EUR4,72
Fiyatı

EUR3,00 +KDV

EUR3,54
Fiyatı

EUR3,50 +KDV

EUR4,13
Fiyatı

EUR4,50 +KDV

EUR5,31
Fiyatı

EUR4,00 +KDV

EUR4,72
Fiyatı

EUR4,50 +KDV

EUR5,31
YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et