Online Kurumsal Alışveriş Sitesi
BLOG
Yayın Tarihi : 17.12.2018 22:12 | Güncellenme Tarihi : 13.02.2019 10:59 | İş Güvenliği
BUNGEE ESNEK KARGO BAĞLAMA GERDİRME LASTİKLERİ

ATLANTECH BUNGEEESNEK KARGO BAĞLAMA LASTİKLERİ

Atlantech Bungeelerin özellikleri çok çeşitlidir: Atlantech Bungee ler saf kauçuktan üretilmiştir. Esnekliği sağlayan kauçuk geri dönüşümlü hammadde değil, saf yeni hammaddedir. Gergin ve sert doku ile birlikte dış örgüsünün üstün niteliği sayesinde renk solması olmaz ve ipliklenmez. Kendi boyu kadar esneme kapasitesi vardır.. Çünkü saf kauçuk ancak kendi boyu kadar esneyebilir. Sert ve katı bir doku olan gerçek kauçuk zamanla gevşemez ve bollaşmaz.

Bungee kordon çapı 8 mm. olup sınıfındaki en yüksek çap ile emsalsiz bir sağlamlık ve dayanıklılık sunar. Atlantech Bungee kordonlarının dış örgüleri yüksek yoğunluktaki polimer örgüsü ile kaplıdır Piyasadaki bu grubu oluşturan esnek bağlama ve kargo ürünleri genellikle eski kamyon lastiklerinden ve çoğunlukla geri dönüşümün son katmanındaki elastik tekstil malzemelerinden yapıldığından verimli olamamakta ve ilk seferinde çekince uzayıp gitmektedir. Bazı ünlü markaların ürünleri ise o kadar pahalıdır ki, bunları satın almak keseye zor gelmektedir ve çoğu kez “bağlamayayım, dağınık kalsın” düşüncesine yol açmaktadır.

Atlantech bungee birçok sektörde önemli bir ihtiyaç malzemesidir ve kullanım alanları çok geniştir. Marin, nakliye, kargo, otomobil, kamyon, seyahat, kargo paketleme, ev eşyalarının tasnifi ve depolanması, muntazam ve gayrimuntazam tüm yük ve eşyaların bağlanması, taşınması, evden eve nakliye, hammaliye için kullanılır. Muhtelif malzemelerin bir arada stoklanması için idealdir. Bagaj ve yük bölümlerinde sıkı, sağlam ve güvenli bağlama için mükemmeldir. Ayrıca endüstriyel alanda çok yaygın kullanılan bungee ler, bilhassa sanayi işletmelerinde stoklama, sevkiyat ve lojistik gibi konularda çokça kullanılır. Endüstriyel kullanımda ürün kalite ve niteliği çok önemli olup ayrıca iş güvenliği açısından da belli standartlara uyum sağlaması bakımından Atlantech bungeeler, iş güvenliği normlarını karşılar ve daha fazlasını sunar.

Atlantech bungeeler kullanıcılara en iyi kaliteyi sunar. Örgü malzemesi dış katmanı dacron elyaftır. Metal kancalar kolay bağlama ve sökme için ters kancalıdır. Böylece gergin şekilde takıp-çıkartırken zorluk çıkartmaz. Metal kancalar özel “soft powder coating” teknolojisi ile kaplandığından bağlama için kullanılan materyali çizme ve aşındırmaz. Yassı bungee lerde PP kancalar bulunur. Belli bir elastikiyete sahip bu kancalar kolay ve güvenli takıp çıkartma sağlar. Ters kanca sistemi uygulama için büyük kolaylık sunar.

Atlantech Standart Bungee ler standart olarak adlandırılsa da asla standart değil, üst kalitedir. Kullanıcılar uzun yıllar niteliğini kaybetmeden kullandıkları bu ürün grubu ile adeta gönül bağı kurmuş olup, her zaman markası ile ararlar ve alırlar.

Top bungee ler top top tur ve tam bir küre oluşturarak küresel bir özellik arz eder. Dipleri açık olan rakip ürünlere göre çok daha sağlam, kullanışlı ve estetiktir. Atlantech Top bungeelerin topları yüksek nitelikli PP den üretilir ve bungee final düğümleri kapalı olduğu için uzun kullanım ömrüne sahiptir ve kullanıcı dostu olarak tanımlanır.

Yassı bungee ler özellikle gayri muntazam şekil ve boyutlarda olan ve yük kayması riskine sebep olacak tehlikeli bağlamalar için idealdir. Hem sıkıştırır, hem bir arada tutar. Bilindiği gibi yassı bungee’ler yassı olur, fakat kancaları tabii ki yassı olmaz. Kancalar standart bungeelerden daha geniş ve yüksektir. 

Atlantech Bungeeler piyasada muhtelif isimlerle adlandırılan esnek bağlama ürünlerinin yaygın olarak kullanılan adlarından biridir. Atlantech de uluslar arası bir firma olarak Bungee adını ürün tanımı olarak benimsemiştir ve başlıklarında bu terminolojiyi kullanmaktadır. İlgili ürün grubuna kullanıcılar ve ticaretini yapan firmalar; Ahtapot, Örümcek, Kargo Bağlama, Esnek lastik, ambalaj kordonu, paketleme kordonu, elastik kordon, yaylanır halat  gibi muhtelif isimler de verilmekte olup teknik terminoloji bungee dir.

ANAHTAR KELİMELER: bungee, örümcek, ahtapot, gergi lastiği, kargo lastiği, ambalaj lastiği, kargo bağlama, koli bağlama, gerdirme kayışı, gerdirme lastiği, paket, paket bağlama, yük bağlama, yük lastiği, esnek halat, atlantech bungee, tekne bağlama malzemeleri, gerdirme lastikleri, usturmaça bağlama, halat, ip,

“Bungee Cords & Lashing Straps Magazine-issue 2017/07” “Tie-it Logistics Publishers” den Atlantech Corp. tarafından kısmen alıntılanmıştır.

BUNGEE NEDİR ?

 İyi bungee yani ahtapot bagaj lastiği neden önemli, nereden alınır, nasıl kullanılır?

İyi Bungee, Sağlam Ambalaj.. İyi Bungee, Güvenilir Nakliye.. İyi Bungee, Kırılmamış Eşya.. İyi Bungee, Pratik İstifleme.. İyi Bungee, iyi kalite.. İyi Bungee, İşte Atlantech..

Eşya nakliyesi ve esnek ambalaj denince halk arasındaki tabirle “elastic bungee cords” veya “bungee” veya “banci” başka bir deyişle “ahtapot lastiği” ve hatta “ahtapot bagaj lastiği” ve kimi zaman da “örümcek bagaj lastiği” ve dahi “bagaj ahtapot lastiği” olarak adlandırılan bu çok önemli ve faydalı ürün hızla ülkemizde talep görmektedir. Bu adına ne diyeceğimizi şaşırdığımız lastiksi-esneksi ahtapotun bu güne kadar talep görmemesinin sebebi, zamanında piyasaya çok kalitesiz ve kimi zaman kaplama kamyon lastiği ve kullanılmış iç çamaşırı lastiklerinden geri dönüşümün geri dönüşümü ile elde edilmiş ahtapot bagaj lastiklerinin oluşturduğu güvensizliktir.

Bu örümcek bagaj lastikleri yurdumuzda ahtapot bagaj lastiklerine olan güveni sarsmıştır. Ve fakat bugün artık dünya standartlarında mükemmel ahtapot lastiği yani gerçek bungee ler ülkemizde bulunmaktadır. En iyi kalitede gerçek kauçuktan üretilmiş bu bungee ler çok önemli lojistik hizmetler görmektedir. 21. Yüzyılın ilk çeyreğini yaşadığımız bu günlerde, piyasalarımıza Atlantech ahtapot bagaj lastikleri üstün kaliteyi sunarken, otomotiv yedek parça, motosiklet ve bisiklet gibi ikiteker satış ve servisleri, nalburlar, kırtasiyeciler, hırdavatçılar, iş güvenliği malzemeleri satıcıları, marin ve deniz malzemeleri toptan ve perakendecileri gibi birçok ticaret grubu, Atlantech bungee lerini özellikle aramakta ve çok başarılı satışlar yapmaktadırlar.

Güzel bir bungee kendi uzunluğunun bir katında fazla esnemez. Daha fazla esniyor ise o bungee yani ahtapot sayılmaz. Çünkü yük altında daha ne kadar esner belli olmaz. İyi ahtapot lastiğini jimnastik aleti gibi zor gerdirirsiniz ve 100lerce defa kullansanız bile, yağmurda-karda-güneşte kalsa bile tok gerilmelidir. Bu durum kaliteli hammadde, kaliteli kanca, kaliteli koruyucu dokuma, kaliteli işçilik ve en önemlisi kaliteli marka gerektirir. Hani deriz ya “ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti..”, işte böyledir..

Örümcek bağlama lastiğinde kanca çok önemlidir. Teneke kanca baş derdidir. Açılır, malı tutmaz, aracı çizer boya kalmaz gibi mısralar yazılabilir. Plastik kancada ise içinde metal takviyeli olanı esastır. Yoksa tel maşa misali bükülür, ele-kola batar, insan tetanos aşısı peşinde koşabilir. Top bungee lastiklerinin top ları, bungee düğümlerinin açılmaması için alttan kapalı olmalıdır. Dip kısımları kapalı olmayan bungee lerde düğüm açıkta olduğundan, kısa sürede aşınır ve kopar, örümcek bağlama lastiği ex olur.

Tüketici; “her banci yi alma dert olur, iyi banci sert olur..” özdeyişini unutmamalı ve kullanım amacına uygun tip ve ebatta olan bungee yi yani ahtapot bagaj lastiğini özenle seçmelidir.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu