Güvenlik Yazılımları


Yayın Tarihi: 03.10.2018 17:13 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:06
Web Tasarım Yazılım
Güvenlik Yazılımları

Güvenlik Yazılımları

Bilgisayarları zararlı yazılımlardan korumak için kullanılan programlar Antivirüs Programı veya güvenlik yazılımları olarak bilinir. Yani bu programın temel görevi bilgisayarınızın iyiliği için zararlıları bulmak ve yok etmektir. Bunun dışında daha pek çok ek görev de kişilerin tercihine göre yerine getirilmektedir. Virüsler bilgisayarınızda telafisi güç veya imkansız zararlara yol açabileceği için mutlaka her bilgisayarda güncel ve lisanslı bir güvenlik yazılımı bulunmalıdır. İşte ihtiyacınız olan bu yazılımları sitemizden uygun fiyatlarla edinebilirsiniz.

Antivirüs Koruması

Antivirüs programlarının bilgisayarları tamamen koruduğunu söylemek aldatıcı olur. Öncelikle AntiVirus programının görevini iyi yapabilmesi için mutlaka güncel olması gerekir. Ancak güncel olan antivirüs programlarının bile tanıyamayacağı virüsler için hala risk vardır.

Antivirüs programları kendisine tanıtılan virüsleri bulabilir ve onlarla savaşabilir. İşte güncellemeler sayesinde de yeni çıkan zararlılar programlara tanıtılmaktadır. Bu yüzden güncellemeler önemlidir. Ancak eğer bir virüs ile ilk kez karşılaşılıyorsa bunu antivirüs programının tanıması da mümkün olmayacaktır. Bununla başa çıkmak içinse bilinmeyen kaynaktan gelen dosyalar, bildirimler gibi şüpheli görülen durumlara karşı önlem alınmalıdır. Artık yeni nesil antivirüs programları yalnızca var olanla savaşmıyor ve ihtimallerle de savaşıyor.

Antivirüs Programı edinerek tüm bu kapsamlı koruma alanından yararlanabilirsiniz. Böylece bilgisayarlarınız için tetikte olma işini antivirüs programlarına bırakarak işlerinize yoğunlaşabilirsiniz.

Başlıca Zararlılar

Bilgisayarınız için olan zararlılar yalnızca virüsten ibaret değildir, daha pek çok çeşidi vardır. Bunlara karşı önlem almadığınız takdirde, siz ve bilgisayarını iz kötü amaçlı kişilere karşı savunmasız hale gelir.

Virüsler

 Dosyalarla birlikte gelen ve dosya çalıştırıldığı takdirde aktif hale gelerek çoğalmaya devam eden virüslerdir. " otomatik çalıştır" seçeneğini kullanmak virüs bulaşmasını daha kolaylaştırır.

Solucan (worm)

Kullanıcının aktif bir harekette bulunmasına gerek olmadan ağ üzerinden bulaşan bir zararlıdır.  Bilgisayarın yavaşlaması ve bazı işlemlerin durmasına sebep olabilirler. İnternette çıkan ve ödül kazandığınızı söyleyen bildirimler yoluyla solucan bulaşması çok muhtemeldir.

Truva Atı (Trajon)

Bu zararlılar aslında yararlı gibi görünen programlardır ve kullanıcı isteyerek aktif hale getirir. Aktif olduktan sonra ise zararlı olduğu anlaşılır.

Tuş Kaydedici  (Keylogger)

Bu zararlı bilgisayarınızda yazdığınız her şeyi kaydederek attığınız her adımdan haberdar olur. Bilgisayarda yazdığınız her şeyi kaydeden bu zararlı ile kişisel bilgiler ve şifrelere ulaşmak amaçlanır.

Casus Yazılım  (Spyware )

Bilgisayarınızdaki kişisel bilgileri ele geçirmek için bulaştırılan zararlılardır. Bir türlü kapanmayan açılır pencereler ya da istemsiz araç çubuklarına sebep olabilir.

Zararlılardan Kurtulma

Yukarıda bahsettiklerimiz ve daha pek çok zararlı bilgisayarınızda kalıcı hasarlara neden olabilir ya da kişisel bilgilerinizi alarak size zarar verebilir. İşte bu yüzden kendinizi ve işletmenizi korumak için mutlaka bir güvenlik yazılımı edinmelisiniz.

Güvenlik Yazılımı Özellikleri

Sitemizde yer alan güvenlik yazılımları en etkili koruma sağlayan ve en çok kullanılan yazılımlardır. Eset, Kaspersky gibi faydası tecrübe ile kanıtlanan yazılımlar sizlere sunulmaktadır. Her sektöre uygun olarak geliştirilen yazılımlar sayesinde işletme türünün veya iş kapsamınız fark etmeksizin üstün koruma gücünden faydalanabilirsiniz.

Yazılımda bulunan ayarları değiştirmek kod bilgisi istemeden mümkündür. Yönetim panelini kullanarak dilediğiniz değişiklikleri yapabilir ve programı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Üstelik yalnızca satın alma aşamasında değil sonrasında da destek sağlayan firmamız sayesinde kullanım aşamasında da teknik destek alabilirsiniz.

Virüs Temizleme

Firmamız tarafından yalnızca antivirüs programı satışı değil virüs temizleme hizmeti de sunulmaktadır. Virüs bulaşan bilgisayarlarınızı firmamıza getirerek ilk günkü gibi temiz haliyle geri alabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bir güvenlik yazılımı edinmediğiniz sürece bu olayın tekrarlanması ihtimali her zaman mevcut olacak ve işleriniz aksayacaktır. Bu yüzden geçici değil kalıcı çözümler için mutlaka güvenlik yazılımı edinin.

Uygun Fiyat