İş Ayakkabıları


Yayın Tarihi: 03.10.2018 17:30 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:10
İş Güvenliği
İş Ayakkabıları

İş Ayakkabıları

İnsanların çalıştıkları işlerde kullandıkları ayakkabılar iş güvenliği açısından son derece önemlidir. İş ayakkabıları yapılan işe, çalışılan ortama, mevsime ve hava sıcaklığı gibi birçok hususa bağlı olarak farklı özelliklerde olabilmektedir. Bu ayakkabıların hem çalışanların rahat hareket etmesini hem de çalışanların ayaklarını dış etkenlerden koruması gerekmektedir. Bundan dolayı öncelikle tabanların çalışılan işe uygun olması gerekmektedir. Firmamız tarafından uzun yıllardır iş ayakkabıları üretimi yapılmakta ve üretilen ayakkabıların tabanlarında çelik taban, çelik ara taban, su geçirmez taban ve elektriğe direnç gösteren taban kullanılmaktadır. Bu tabanlar iş ayakkabıları için son derece önemli olup çalışanların ayaklarını dış etkenlerden koruma konusunda son derece etkilidir.

İstanbul’da faaliyet gösterene firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Firmamız bünyesinde bulundurmuş olduğu 30 kişilik personel ekibiyle müşterilerimizden gelen siparişleri kısa sürede hazırlamakta ve teslim etmektedir. Personellerimiz uzun yıllar bu sektörde çalıştığı için son derece tecrübelidir. Bu tecrübeleri iş ayakkabıları imalatı konusuna olumlu bir şekilde yansımakta ve firmamız tarafından üretilen ürünlerin uluslararası kalite standartlarına uygun olması sağlanmaktadır. İş ayakkabıları üretimlerinin her aşaması büyük bir özen içinde gerçekleştirilmekte ve bundan sonra da kalite kontrol yapılmaktadır. Böylece firmamızdan müşterilerimize gönderilen ayakkabılarda herhangi bir sorun olma ihtimali ortadan kalmaktadır. Firmamız tarafından verilen hizmette öncelik her zaman müşteri memnuniyeti olmuş ve bu prensibe göre hareket edilmiştir.

İş ayakkabıları üretimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup normal ayakkabı üretiminden son derece farklıdır. Çalışanların kullanmış oldukları iş ayakkabıları hem ayakların ve çalışanın güvenliğini sağlamakta hem de çalışanın performansını etkilemektedir. Çalışanların kullanmış oldukları ayakkabıların öncelikle güvenliği tam olarak sağlaması gerekmektedir. Daha sonra ise çalışanın bu ayakkabı ile rahat hareket edebilmesini, daha az yorulmasını sağlamak zorundadır. Kış mevsimi için üretilen ayakkabıların personelin ayaklarını soğuktan koruması istenirken yaz mevsiminde kullanılan ayakkabıların ise ayakları terletmemesi ve daha serin tutması istenmektedir. Firmamız tarafından üretilen ayakkabılarda buradaki ve burada bulunmayan hususlara dikkat edilmektedir. Bundan dolayı bizden alınan ayakkabılar hem çalışanları hem de işverenleri mutlu etmektedir.

İş ayakkabıları ve diğer iş kıyafetlerinin üretimini 1960 yılından beri yapan firmamız edinmiş olduğu tecrübeyi üretimlerine aktarmakta ve böylece üretilen ürünler müşterilerimizin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilmektedir. Çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan işe bağlı olarak ayakkabıların uçlarında çelik bulunmakta ve böylece dışarıdan buraya gelen darbelere karşı ayaklar korunmuş olmaktadır. Yine yapılan işe bağlı olarak tabanlardaki kalite de çok önemli olup çivi ya da benzer maddelerin ayaklara batmasını engellemesi gerekmektedir. İş ayakkabıları üretimi yapılırken öncelik güvenliğe verilmekte olup bunun tam olarak sağlanmasından sonra konfor ve rahatlıkla ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Güvenlik tam olarak sağladıktan sonra kullanım kolaylığı için ayakkabılarda fermuar kullanılabilmektedir.

İş ayakkabıları imalatı sırasında kullanılacak olan malzeme çok büyük önem taşımaktadır. Her işin farklı şartları olduğundan dolayı kullanılan ayakkabıların da farklı özellikte olması gerekmektedir. Yapılan işteki riskler değerlendirilmekte ve ona göre ayakkabılar farklı özellikte üretilmektedir. Tabanına bir şey batma ihtimali bulunmayan bir yerde yapılan işte kullanılacak olan ayakkabının tabanının aşırı korumalı ve ağır olması istenilen bir durum olmayıp hiçbir yarar sağlamadığı gibi çalışanları yavaşlatmaktadır. Bundan dolayı iş ayakkabıları yapılan işe özel olarak üretilmektedir. Firmamız bunun bilincinde olup elektrik işlerinde çalışan kişilere ayrı, inşaat alanında çalışanlara ayrı özellikte ayakkabılar üretmektedir. Kısaca firmamız her alanın ihtiyacı olan özellikleri bilmekte ve üretimlerini bunlara göre yapmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen iş ayakkabıları, çalışanların performanslarını da doğrudan etkilediğinden dolayı özellikle son dönemde daha fazla tercih edilmektedir. Müşterilerimiz firmamızdan online olarak da sipariş verebilmektedir. Firmamızın aylık üretim miktarı 100.000 adet olup toplu alımları rahatlıkla karşılayabilmektedir. Toptan ve perakende satış seçenekleri bulunmakta olup müşterilerimiz ayakkabılara ait ücretleri kredi kartıyla ödeyebilmektedir. Ayrıca müşterilerimize ödeme kolaylığı olması açısından kredi kartına 9 taksit yapılabilmektedir. Müşterilerimizden gelen siparişler kısa bir süre içinde üretilmekte ve kargo ile istenilen adrese gönderilmektedir. Alınacak yüklü siparişler 10 ile 15 gün içinde müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Firmamızdan ayakkabı almak isteyenler telefon, SMS ya da online olarak sipariş verebilmektedir.