İş Güvenliği Gözlüğü


Yayın Tarihi: 03.10.2018 16:10 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:14
İş Güvenliği
İş Güvenliği Gözlüğü

İş Güvenliği Gözlüğü

İş güvenliği sayesinde çalışanların sağlıkları yani tüm vücutları korunmaktadır. Korunan bölgeler için kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Çünkü vücutta bulunan bazı bölgeler çok daha hassas olup daha farklı yollarla korunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi de göz olup çalışanların gözler iş güvenliği gözlüğü ile korunmaktadır. Son derece hassas bir organ olan göz, en ufak dış etkenden etkilenmekte olup bundan dolayı üst seviyede bir koruma gerekmektedir. Bunun bilincinde olan firmamız güvenliği gözlüğü üretimi sırasında bu durumların tamamını dikkate almakta ve buna göre üretimlerini yapmaktadır. Bu gözlüklerin üretimi sırasında dış ortamdan gelebilecek farklı şiddetteki ışıklar ya da etraftan sıçraması muhtemelen çok küçük parçalar dikkate alınmakta ve bunlara uygun koruma sağlanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü imalatı yapan firmamız, uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde bu üretimleri yapmaktadır. Firmamız tarafından üretilen ürünlerde CE ve EN (Avrupa Standartları) sembolleri yer almaktadır. İstanbul’da faaliyet göstermesine rağmen ülkenin her yerine bu gözlüklerden gönderebilen firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Ayrıca firmamız bünyesinde 30 kadar uzman personel bulunmakta ve bu personeller sayesinde yüklü miktarlardaki siparişler çok kısa zamanda tamamlanmaktadır. Satışlar toptan ve perakende olarak yapılmakta olup ayrıca online satış seçeneği de bulunmaktadır.  Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatları ise son derece uygundur. Bunun temel sebebi söz konusu gözlüklerin üretimden sonra doğrudan müşteriye ulaşmasıdır.

İş güvenliği gözlüğü standart özellikte olmayıp kullanılacak olan ortama göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Bunun nedeni ise her çalışma ortamının kendi has şartları bulunmakta ve bu şartlar da gözleri farklı şekilde etkilemektedir. Normal şartlara sahip bir çalışma ortamında şeffaf renkteki gözlükler kullanılırken aşırı ışık alan yerlerdeki gözlüklerin cam renkleri koyu olmaktadır. Yeterince ışık alamayan yerlerde ise sarı cam rengine sahip gözlükler kullanılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi iş güvenliği gözlüğü üretimi yapılırken çalışma ortamının şartlarının tam olarak bilinmesi ve buna göre üretimlerin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gözlükler istenilen güvenliği sağlamada yetersiz kalabilmektedir. Bu gözlükler çalışanlara şu faydaları sağlamaktadır:

  • Etraftan gelebilecek ani darbeler karşı koruma
  • Lazer ışınlarına karşı koruma
  • Likit sıçramalar, erimiş metal, toz, gaz ve yüksek sıcaklığa karşı koruma
  • Gözle görünmeyen ultraviyole ışınları, iyonize edici radyasyon ve elektrik arklarına karşı koruma
  • Bilgisayar ortamında koruma

İş güvenliği gözlüğü yukarıda belirtilen durumlara ve bunlar gibi farklı durumlara karşı tam koruma sağlamaktadır. Fakat üretimlerinin buna uygun olarak yapılması çok önemlidir. İş güvenliği gözlüğü üreten firmalar arasında üretmiş olduğu gözlüklerin kalitesiyle öne çıkan firmamızın en büyük avantajı yıllardır bu sektörde hizmet vermesi ve buna bağlı olarak tecrübe sahibi olmasıdır. Bu tecrübe ile hangi ortamlarda hangi özelliklere sahip gözlükler kullanılması gerektiği rahatlıkla belirlenmekte ve buna uygun gözlükler kısa sürede üretilmektedir.

İş güvenliği gözlüğü bazı ürünlerde yüz koruyucu ekipman ile bütünleşik olarak kullanılabilmektedir. Yapılacak olan işin özelliklerine böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. Göz ve yüz koruyucuları incelendiğinde bununla ilgili bir sınıflandırma yapıldığı görülmektedir. Bu sınıflandırma şu şekildedir:

  • Gözlükler
  • Dalgıç tipi gözlük
  • Ark kaynağı maske ve baretleri
  • Yüz siperleri
  • X ışını gözlüğü, lazer ışını gözlüğü, ultraviyole, infrared, görünür radyasyon gözlükleri

Söz konusu ürünlerin hafif, darbeye karşı dayanıklı, görüşü engellememe ya da kısıtlama ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Firmamız üretimlerinde bütün bunları dikkate almakta ve üretimlerinde bu özellikleri sağlayacak en iyi maddelerden birisi olan polikarbonatları kullanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü üretimi yapan firmamız ürünleri EN 166 standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Göze zarar verebilecek bütün unsurlar en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmekte ve üretimler bu sonuçlara göre yapılmaktadır. Kısaca ürünlerimiz çalışanların gözlerine tam koruma sağlamakta ve görünen ya da görünmeyen bütün etkenleri rahatlıkla engellemektedir. Firmamızdan ürün almak isteyen müşterilerimiz online olarak da sipariş verebilmektedir. Ödemelerde kredi kartı seçeneği de bulunmakta olup ayrıca kredi kartına 9 taksit yapabilme imkanı da vardır. Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatı ise dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun seviyelerdedir. Bunun temel nedeni üreticiden müşteriye doğrudan giden ürünlerdir. Siparişler kısa sürede hazırlanarak müşterilere gönderilmektedir.