İş güvenliği malzemeleri


Yayın Tarihi: 24.12.2018 15:28 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:17
İş Güvenliği
İş güvenliği malzemeleri

İş Elbisesi

İnsanlar hayatlarını devam ettirmek için farklı işlerde çalışmaktadır. Çalışanların bir kısmı kamu personeli olarak görev yaparken diğer kısmı ise özel sektörde görev yapmaktadır. Çalışanların bir kısmı görevlerini yerine getirirken özel elbiseler giymekte ve bu şekilde görevlerini yerine getirmektedir. Firmamız uzun yıllardır iş elbisesi üretimi yapmakta ve bu konuda olan ihtiyaca cevap vermektedir. İstanbul’da bulunan firmamız ülkenin her yerine bu elbiseleri gönderebilmektedir. Farklı model ve renkte çok sayıda elbisenin yer aldığı katalogdan müşterilerimiz istedikleri ürünü seçebilmekte ve firmamızda istenilen sayıda üretim yapmaktadır. Bu katalog sürekli güncellenmekte ve yeni ürünler eklenmektedir. Firmamız iş elbisesi üretimlerini uluslararası kalite standartlarına uygun olarak yapmaktadır. 

Perpa’da 3 katlı mağazası bulunan firmamızın bünyesinde toplam 30 çalışanı bulunmakta olup aylık 100.000 iş elbisesi imalatı yapabilmekte ve müşterilerimizin yüklü siparişlerinin üretimini kısa sürede tamamlamaktadır. İş elbisesi üretimi yapılırken kesiminden dikimine varıncaya kadar her aşamanın kusursuz bir şekilde yapılması için gereken özen gösterilmektedir. Ayrıca her aşamada yetkili kişiler tarafından kalite kontrol yapılmakta ve varsa hatalı işlemler düzeltilmektedir. Böylece üretim kalitesi sürekli artış göstermektedir. Ayrıca firmamız tarafından üretilen iş elbisesi fiyatı, dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun seviyelerdedir. Bunun en büyük nedeni ise ürünlerin üretimden sonra doğrudan müşteriye ulaşmasıdır. Araya aracı mağazalar girdiğinde bunlar masraf ve kar gibi ücretleri fiyatlara eklemekte ve böylece fiyatların daha yüksek olmasına neden olmaktadır.

İş elbisesi üretimi yapan firmalar arasında tecrübesiyle öne çıkan firmamız, müşteri memnuniyetini merkeze alarak hizmet vermektedir. Bundan dolayı da firmamız bu alanda en fazla tercih edilen bir marka haline gelmiştir. İş elbisesi imalatı yaparken ciddi bir profesyonellik ve tecrübe gerekmektedir. Dışarıdan bakıldığında herkes tarafından yapılabilecek bir kolaylıkta gözükmesine rağmen son derece zor ve bilinmesi gereken inceliklerin bulunduğu bir iştir. Öncelikle iş elbisesi üretiminde kullanılacak olan kumaşın belirlenmesi gerekmektedir. Her meslek için aynı kumaş kullanılamayacağı gibi her mevsim için de aynı kumaş kullanılamamaktadır. Yazları daha ince ve serin tutma özelliği bulunan kumaşlar tercih edilirken kışları kalın ve sıcak tutma özelliği bulunan kumaşlar kullanılmaktadır.

İş elbisesi üretiminde dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise çalışanların söz konusu elbiselerin içinde rahat hareket etmeleridir. Çalışanların rahat hareket etmesi performanslarını da doğrudan etkilemekte ve bu da işin çok daha kaliteli ve kısa sürede bitmesini sağlamaktadır. Aksi durumda işçiler rahat hareket edememekte ve bundan dolayı da performans düşmesi olmaktadır. Bunun dışında iş elbisesi kullanışlı da olmak zorundadır. Elbisenin üzerinde bulunan cepler, yapılan işe büyük katkılar sağlayabilmekte ve ciddi zaman tasarrufu yapılabilmektedir. Yapılacak olan işe göre önde, yanlarda ve arkada farklı tipte cepler bulunabilmektedir.

Firmamız tarafından üretilen iş elbisesi üzerine istenilmesi halinde fosforlu bölümler de eklenmekte ve bu bölümler sayesinde işçiler karanlıkta dahi rahatlıkla görülebilmektedir. İş güvenliği açısından son derece önemli bir husus olan fosforlu bölümler hem ön ve arka bölümlere hem de yan bölümlere eklenebilmektedir. Bunun haricinde istenilmesi halinde elbiselerin üzerine firma logosu ya da ismi de yazılabilmektedir. Böylece hem firmanın prestiji artmakta hem de reklamı yapılmış olmaktadır. Firmamız tarafından farklı tipte iş elbisesi imalatı yapılmakta olup bunlar uygun olan işlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Hem işçilerin güvenliğini sağlayan elbiseler hem de ciddi bir performans artışına neden olmaktadır. İkaz yeleği, iş tulumu, işçi yeleği gibi farklı tarzda birçok ürün hem bay hem de bayan çalışanlar için üretilmektedir.

Firmamız tarafından üretimi yapılan iş elbisesi almak isteyenlerin en az 50 adet alması gerekmektedir. 50 ve daha üstünde sipariş veren müşterilerimizin ürünleri hızlı bir şekilde üretilmekte ve istenilen adrese kargo ile gönderilmektedir. Müşterilerimiz telefon ve SMS ile bize ulaşabildiği gibi online olarak da sipariş verebilmektedir. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı da bulunmakta olup ödemeler 9 takside kadar bölünebilmektedir. İş elbisesi fiyatları son derece uygun olup bunun nedeni yukarıda da açıklandığı gibi firmamızın üretimi olan ürünlerin doğrudan müşterilere ulaşmasıdır. Firmamızdan iş elbisesi ya da diğer iş kıyafetlerinden almak isteyen müşterilerimizin bize ulaşması yeterlidir.

 

İş Kıyafeti

Son dönemde iş güvenliği ve iş sağlığına her zamankinden daha fazla önem verilmeye başlanmıştır. Bundan dolayı da birçok alanda iş kıyafeti kullanımı zorunlu olmuştur. Uzun zamandır İstanbul’da iş kıyafeti üretimi yapan firmamızın ürünleri uluslararası kalite standartlarına uygun olup müşterilerimizin yoğun ilgisini çekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün bu kıyafetlerin ihtiyaçlarına cevap veren firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Firmamız vermiş olduğu hizmetlerde müşteri memnuniyetini öncelik vermektedir. Üretimden sonra iş kıyafetlerinin doğrudan müşterilerimize ulaşması fiyatların da çok daha uygun seviyelerde olmasını sağlamaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu iş kıyafetleri ile ilgili bir katalog bulunmakta ve müşterilerimiz bu katalogdan istedikleri ürünleri seçebilmektedir.

İş kıyafeti üretimi yapılırken firmamız müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkate almakta ve buna göre üretim yapmaktadır. Üretilen kıyafetlerde kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde bu kıyafetler uzun süre kullanılabilmektedir. İş kıyafeti imalatı sırasında kullanılacak olan işe göre kıyafete farklı özellikler eklenebilmekte ya da bazıları çıkartılabilmektedir. Kıyafetler cepli, cepsiz, yazlık ve kışlık olabilmektedir. Bu ve bunun gibi birçok seçenek arasından seçim yapacak olan müşterilerimize siparişleri çok kısa bir sürede teslim edilmektedir. Online satış seçeneği de firmamız tarafından müşterilerimize sağlanan bir kolaylık olarak dikkat çekmekte ve burada kredi kartı ile 9 taksite kadar ödeme seçeneği bulunmaktadır. Üretimi tamamlanan kıyafetler aynı gün içerisinde kargoya verilmekte ve olabildiğince erken bir şekilde müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

İş kıyafeti üretimi sırasında dikkat edilecek bir takım hususlar bulunmakta ve bu hususlar iş kıyafeti giyen kişilerin performansını doğrudan etkilemektedir. Firmamız tarafından yapılan üretimlerde bu hususa dikkat edilmekte ve iş kıyafetlerinin kullanımının kolay olmasına dikkat edilmektedir. Ayrıca kıyafetlerin işçilerin ve diğer personellerin hareketlerini kısıtlayıcı olmamasına dikkat edilmektedir. Firmamız tarafından üretilen iş kıyafetlerini giyen kişilerin hareketlerinde herhangi bir kısıtlama olmamakta bu da performansın düşmesini engellemektedir. Mevsimlerin özelliklerine uygun malzemeler iş kıyafeti imalatı sırasında kullanılmaktadır. Yazın daha ince ve serin tutma özelliği olan kumaşlar kullanılırken kışın ise daha sıcak tutan polar iş kıyafeti üretimi yapılmaktadır.

İş kıyafetlerinin asıl amacı çalışma alanlarında kişilerin güvenliğini sağlamaktır. Güvenlik konusu tamamen işverenin sorumluluğunda olup bunun için gereken tedbirleri alması gerekmektedir. Yapılan yasal düzenleme ile iş güvenliği konusunda bazı konular netlik kazanmış ve zorunlu hale getirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de iş kıyafeti olup bazı iş sahalarında giyilmesi zorunlu olmuştur. İş kıyafeti üzerinde bulundurduğu fosfor sayesinde kişilerin uzakta ve karanlıkta rahatlıkla fark edilmesini sağlamaktadır. Bu da olası iş kazalarını büyük ölçüde azaltmaktadır. Firmamız üretimleri sırasında iş kıyafetlerinin üstlendiği rolün farkında olmakta ve buna göre özenli bir üretim yapmaktadır. Kullanılan kumaşlar, fosforlu bölümler ve işçilik kalitesi üst seviyede tutulmakta ve firmamız tarafından üretilen kıyafetler iş güvenliği konusunda beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

İş kıyafeti üretimi sırasında kıyafetin kullanılacağı alan dikkate alınmakta ve ona göre kıyafet üretilmektedir. Firmamız tarafından her iş alanı için farklı iş kıyafeti imalatı yapılmakta ve bu da daha iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. İş kıyafeti üreten firmalar arasında bu özelliği ile dikkat çeken firmamız, müşterilerimizin her türlü isteğine cevap verebilme kapasitesine sahiptir. Firmamız bünyesinde 30 personel görev yapmakta olup bu sayede alınan toplu siparişler çok kısa zamanda hazırlanabilmektedir. Personellerimiz de uzun zamandır bu sektörde hizmet verdiğinden dolayı işçilikleri son derece kaliteli olup bu da üretilen iş kıyafetlerinde hissedilmektedir. Dikişlerden kesimlere kadar profesyonel bir şekilde üretilen kıyafetler müşterilerimiz tarafından beğenilmekte ve memnuniyet duymalarını sağlamaktadır.

Firmamız tarafından üretilen kıyafetlerin toptan ve perakende satışları yapılmaktadır. Müşterilerimiz siparişlerini verdikten sonra istenilen özelliklere göre kıyafetler üretilmeye başlanmakta ve kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Üretimin tamamlandığı gün içinde ürünler kargoya verilmekte ve müşterilerimize en kısa sürede ulaşması sağlanmaktadır. Firmamızdan iş kıyafeti almak isteyen müşterilerimiz online olarak da sipariş verebilmektedir. Kredi kartı ile 9 takside kadar ödeme seçeneği de yine firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulan bir başka kolaylıktır. İş kıyafeti fiyatları kıyafetin özelliğine göre farklılık gösterse de firmamızda üretilen kıyafetler ilk elden müşterilerimizle buluştuğu için dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygundur.

İkaz Yeleği İmalatı

İkaz yelekleri iş güvenliği açısından çok önemli bir rolü yerine getirmekte ve özellikle bazı alanlarda çalışanlara çok büyük fayda sağlamaktadır. Uzun yıllardır İstanbul’da ikaz yeleği satan firmamız, kamu kurumları ve özel kuruluşların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İkaz yeleği üretiminde çeşitliliğe sahip olan firmamız kollu ya da kolsuz yelek üretimi yapabildiği gibi yazlık ve kışlık ikaz yeleği üretimi de yapabilmektedir. Bunun dışında talep edilen şekilde son derece kaliteli bir şekilde üretimi yapılan ikaz yeleklerinin cepli ve cepsiz modelleri de bulunmaktadır. İş güvenliği yasasının ilgili bölümleri incelendiğinde bazı sektörlerde görev yapan kişilerin giymesi zorunlu olan bu yelekleri firmamız Perpa’da bulunan üç katlı mağazada müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.

İkaz yelekleri ilk anda sadece iş güvenliği için yani riskli işlerde kullanılıyor gibi düşünülse de durum tam olarak bu şekilde değildir. Oldukça geniş bir kullanım alanı olan ikaz yelekleri dernek, sendika toplantılarından spor müsabakalarına kadar oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. İkaz yeleği imalatı yapan firmalar arasında bulunan ve 30 kişiye istihdam sağlayan firmamız, müşterilerimizin isteğine göre üretimlerini gerçekleştirmektedir. İkaz yelekleri istenilen modelde üretildiği gibi yeleklerin üzerine reklam ve logo da yerleştirilebilmektedir. Böylece ikaz yeleği daha özel bir hal alabilmektedir. İkaz yeleği üretimi yapılırken jandarma, polis gibi güvenlik güçlerine uygun olanları da üretilmektedir. Yeleklerin üzerinde bulunan fosforlu bölüm sayesinde uzaktan ve karanlıkta rahatlıkla fark edilebilmekte ve yeleği kullanan kişi dikkat çekmektedir.

İkaz yeleği özellikle iş güvenliği noktasında çok önemli bir işleve sahiptir. Riskli işlerde bu yeleklerin kullanılması zorunlu olup bu sayede güvenlik daha rahat sağlanmaktadır. Uzun yıllardır ikaz yeleği üretimi yapan firmamız bu konulara oldukça hakim ve üretimlerinde bu hususları dikkate almaktadır. Böylece firmamız tarafından üretilen ikaz yelekleri istenilen katkıyı sağlamaktadır. Son derece kaliteli malzemeden üretimi yapılan yeleklerin satışı firmamız tarafından toptan olarak yapılmaktadır. Üretim müşterilerimizin istekleri dikkate alınarak kollu, kolsuz, cepli, cepsiz şeklinde yapılabilmektedir. Ayrıca yine müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yazlık ve kışlık ikaz yeleği de firmamızın müşterilerimize sunmuş olduğu seçenekler arasında bulunmaktadır.

İnşaat sahası başta olmak üzere birçok alanda kullanılan ikaz yeleği yukarıda da bahsedildiği gibi fark edilmeyi kolaylaştırmakta ki bu da tehlikeli iş alanlarında güvenlik için çok önemli bir katkı sağlamaktadır. Firmamız tarafından uzun zamandır üretimi yapılan ikaz yelekleri, müşterilerimize toptan ya da perakende olarak satışa sunulmaktadır. Müşterilerimizden gelen yüklü siparişleri dahi çok kısa sürede hazırlama kapasitesine sahip olan firmamız bunu bünyesinde bulundurmuş olduğu 30 kişilik ekiple başarmaktadır. İkaz yeleği imalatı konusunda son derece tecrübeli olan personellerimiz, yaptıkları kaliteli işçilikle de dikkat çekmektedir. Firmamız tarafından üretimi yapılan ikaz yelekleri hem son derece kaliteli hem de son derece uygun fiyatlıdır.

İkaz yelekleri farklı meslek grupları tarafından kullanılmakta olup bunların bir kısmı iş alanların bir kısmı ise farklı alanlarda kullanılmaktadır. İkaz yeleği üretimi yapılırken bu husus dikkate alınmakta ve yelekler buna göre dizayn edilmektedir. Ayrıca ikaz yeleği imalatısırasında kullanacak olan kişilerin hareketlerini kısıtlayıcı olmamasına özen gösterilmekte ve üretim buna göre yapılmaktadır. Bu da kişilerin iş alanlarında gösterdiği performansın daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Ayrıca ikaz yeleği üretimi sırasında müşterilerimize ayrı beden seçenekleri de firmamız tarafından sunulmaktadır. İkaz yeleği fiyatları istenilen ürünün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Fakat firmamız tarafından müşterilerimize sunulan fiyatlar çok uygun seviyededir. Bunun en büyük sebebi ise firmamızın ikaz yeleklerini hem üretmesi hem de satışa sunmasıdır.

Toptan ikaz yeleği üretimi konusunda çok önemli bir yere sahip olan firmamız müşterilerimize online satın alma imkanı da sağlamaktadır. İnternet sitemiz üzerinden verilen siparişler kısa sürede hazırlanmakta ve ürünlerin hazır olduğu aynı gün içinde kargoya verilmekte ve müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Kredi kartı ile de ödeme yapma seçeneğine sahip olan müşterilerimize ayrıca 9 taksit fırsatı da sunulmaktadır. Uluslararası kalite standartlarında olan ürünlerimizi çok uygun fiyata alabilmek için farklı seçenekler arasından seçil yapılması ve bunun firmamıza bildirilmesi yeterlidir. Firmamızdan ürün almak ya da sipariş vermek isteyen müşterilerimiz bize telefon ya da SMS ile ulaşabilmektedir.

İş Önlüğü İmalatı

İnsanlar yapmış oldukları işlerde farklı kıyafetler giymekte ve böylece işlerini daha rahat yapmaktadırlar. İş kıyafetleri kimi zaman insanların sağlığını korurken kimi zaman da iş güvenliğine önemli katkı sağlamaktadır. İş önlüğü de bu kıyafetlerden bir tanesi olup bazı alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Firmamız uzun yıllardır iş kıyafetleri alanında faaliyet göstermekte olup iş önlüğü üretimi de yapmaktadır. Perpa’da 3 katlı mağazamızla siz değerli müşterilerimizin iş önlüğü ve diğer kıyafetleri ihtiyaçlarınız firmamız tarafından rahatlıkla karşılanabilmektedir. Farklı ve modern iş önlüğü modellerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesi bulunan firmamız İstanbul’da faaliyet göstermesine rağmen ülkenin dört bir yanına kargo ile ürünlerini göndermektedir. Müşterilerimiz firmamız ürünlerini toptan ya da perakende olarak alabilmektedir.

Firmamız uzun yıllardır bu sektörde çalışmış olmanın vermiş olduğu tecrübeyle kaliteli ürünler üretmektedir. İş önlüğü üretimi firmamız bünyesinde bulunan 30 personel ile sağlanmakta ve uluslararası kalite standartlarına uygun üretimler yapılmaktadır. Üretim aşamalarının tamamında firmamız yetkilileri tarafından kalite kontrolleri yapılmakta ve böylece müşterilerimize göndermiş olduğumuz ürünlerde herhangi bir sorun çıkmamaktadır. Firmamız tarafından yapılan iş önlüğü imalatı sayesinde müşterilerimiz dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara bu önlüklere sahip olabilmektedir. Firmamız tarafından üretilen iş önlükleri doğrudan müşterilerimize ulaşmakta ve araya farklı bir mağaza girmemektedir. Böylece üretimden sonra doğrudan alınan ürünlerin fiyatları haliyle gayet uygun olmaktadır.

Uzun yıllardır sektörde hizmet vermenin sağlamış olduğu tecrübe, müşterilerin beklentilerine cevap verme konusunda da oldukça yardımcı olmaktadır. Firmamız kadın çalışanların beğeneceği modelde iş önlüğü tasarlamakta ve bunların farklı seçeneklerini kadın çalışanların beğenisine sunmaktadır. Kadınlar için farklı renkte kumaş gibi farklı seçenekler bulunmakta olup aynı durum erkek çalışanlar için de geçerlidir. İş önlüğü üreten firmalar arasında en fazla çeşidi ve seçeneği firmamız sunarken, bununla birlikte söz konusu kaliteli ürünler için en uygun fiyatı yine firmamızda bulunmaktadır. İş önlükleri sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyatlarda olabilmektedir. İş önlüğü fiyatları kullanılan kumaşlara, tasarımına göre değişmektedir. Müşterilerimiz katalogda bulunan bu ürünlerden ihtiyaçları doğrultusunda istediklerini seçebilmektedir.

İş önlüğü üretimi oldukça kolay bir iş gibi gözükse de ciddi bir profesyonellik istemektedir. Çalışanların bu önlükler sayesinde iş yaparken daha rahat hareket etmeleri ve işteki performanslarının artması hedeflenmektedir. Bundan dolayı öncelikle iş önlüğü üretimi sırasında kullanılacak olan kumaşın yapılacak olan işe uygun bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Seçilen kumaşın mevsimlere uygun olması da gereken başka bir şarttır. Yaz mevsiminde kullanılacak önlüklerin kumaşının ince ve terletmeyen özellikte olması gerekirken kış mevsiminde kullanılacak önlüklerin ise nispeten daha sıcak tutacak olan kumaştan üretilmesi daha doğru olmaktadır. Ayrıca önlüğün tasarımı yapılırken çalışanlara uygun olması ve farklı beden seçeneklerinin bulunması gerekmektedir. Böylece çalışanlar önlüklerin içerisinde daha rahat edeceklerdir.

İş önlüğü üretimi sırasında çalışanların hangi işi yaptıklarının dikkate alınması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse sağlık çalışanların genellikle beyaz önlük giymektedir. Beyaz önlüğün tasarımı da sağlık çalışanlarına uygun olarak yapılmakta ve önlere cepler eklenmektedir. Söz konusu ceplere kullanılan bir takım muayene araçları ya da farklı eşyalar konulabilmekte ve bu da ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Beyaz iş önlüğü daha ağır bir iş yapan çalışanlara verildiğinde ise istenilen kullanışlılığı sağlamayacaktır. Çünkü beyaz renk önlüğün çok çabuk kirlenmesine ve bununda dışarıdan belli olmasına neden olacaktır. Bundan dolayı daha ağır ve kirlenme olasılığı daha fazla olan işlerde çalışan kişiler için tercih edilmesi gereken önlüğün koyu renkte olması gerekmektedir.

Toptan iş önlüğü üretiminde yukarıda belirtilen hususların hepsinin dikkate alınması ve buna uygun bir tasarımın yapılması gerekmektedir. Bu da ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir. Firmamız uzun zamandır bu sektörde olduğundan bu uzmanlığa sahiptir. Ürün almak isteyen müşterilerimiz telefonla sipariş verebilecekleri gibi online olarak da sipariş verebilirler. Firmamız siparişleri aldıktan sonra gerekli hazırlıkları kısa bir sürede tamamlamakta ve üretime başlamaktadır. Üretim tamamlanır tamamlanmaz da kargo ile müşterilerimizin belirtmiş olduğu adreslere ürünler gönderilmektedir. Alınan ürünlerin ödemesi kredi kartı ile de yapılabilmekte olup ayrıca 9 taksit seçeneği de bulunmaktadır. Kaliteden ödün vermeden üretilen iş önlüğü ve diğer iş kıyafetlerine daha uygun fiyatlara sahip olma için bizi aramanız yeterlidir.

İş Pantolonu İmalatı

İnsanlar çalıştıkları işlerde farklı kıyafetler kullanmak suretiyle hem güvenliklerini sağlamakta hem de performanslarını artırabilmektedir. Bu kıyafetlerden bir tanesi de iş pantolonu olup çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İş pantolonları firmamız tarafından üretilmekte ve müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Firmamız tarafından üretilen ürünlerin farklı modelleri bulunmakta ve çalışanlar kendi pozisyonlarına göre uygun olanı seçmektedir. İstanbul’da faaliyet gösteren firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Yıllardır bu sektörde bulunan ve edinmiş olduğu tecrübe sayesinde kaliteli ve kullanışlı iş kıyafetleri üreten firmamız müşterilerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir. Uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünler oldukça uzun ömürlüdür. İş pantolonu üretimi sırasında çalışanların ihtiyaçları dikkate alınmakta ve modeller buna göre tasarlanmaktadır.

Firmamız bünyesinde bulundurmuş olduğu 30 uzman personel sayesinde kaliteli ürünler üretmektedir. Üretimin dikiminden kesimine kadar olan her aşamasında kalite kontrol yapılmakta ve iş pantolonu gibi önemli bir kıyafetin sorunsuz bir şekilde üretilmesi sağlanmaktadır. Kalite kontrolleri sırasında uygun olmayan ürünler müşterilerimize kesinlikle gönderilmemektedir. Toptan iş pantolonu üretimi sırasında müşterilerimizin istekleri dikkate alınmakta ve bu isteklere uygun olacak farklı seçenekler sunulmaktadır. Ürettiğimiz kıyafetlerkomando cepli, yan cepli, kapaklı cepli, dizde alet cepli ve klasik cepli olabilmekte ve çalışanların ihtiyaçlarına göre bunlar pantolonlara eklenebilmektedir. Böylece iş pantolonu çalışanlara kolaylık da sağlamakta bu da çalışanların performanslarına olumlu bir şekilde yansımaktadır.

İş pantolonu imalatı sırasında farklı kumaşlar kullanılmakta olup müşterilerimiz bunlar arasında istediklerini seçebilmektedir. Kot gibi nispeten daha sert kumaşlardan bu ürünler üretilebildiği gibi kumaş gibi yumuşak kumaşlarda kullanılmaktadır. Bu seçenekler yapılacak işin türüne göre tercih edilmekte olup ayrıca pantolonların çalışanların hareket kabiliyetlerini kısıtlamamasına özen gösterilmektedir. Üretim esnasında bu hususa özellikle dikkat edilmekte ve çalışanların performansı bu sebepten düşmemektedir. Ayrıca iş pantolonu üretimi sırasında müşterilerimizin istedikleri logo ya da benzer şeyler pantolonların üzerine eklenebilmektedir. Bu da kurumların prestijlerini artırıcı yönde etki yapmaktadır. Tüm bunlara rağmen firmamız tarafından üretilen kaliteli iş pantolonu fiyatları dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun seviyededir. Bunun nedeni ise üretilen pantolonların doğrudan müşterilerimize ulaşmasıdır.

Firmamız tarafından üretilen iş pantolonu çeşitleri oldukça fazla olup bunlardan başlıca olanları şunlardır:

 • Çift Renk Soğuk Hava Depo İş Pantolonu
 • Gri Komando Cepli Pantolon
 • Gri İş Pantolonu
 • Lacivert Komando Cepli Pantolonu
 • Kargo Cepli İş Pantolonu

Yukarıda bulunan çeşitlerin üzerinde müşterilerimiz tarafından istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. Bu modellere logo eklenmesi, cep eklenmesi gibi değişiklikler yapılmakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek seviyede olması sağlanmaktadır. Ayrıca bunların dışında da farklı modellerimiz bulunduğu gibi müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yeni modeller de üretilebilmektedir. Bu modelleri bayan ve erkek çalışanlar için modelleri mevcut olup bu ürünler S, M, L, XL beden ölçülerinde bulunmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen iş pantolonu çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Söz konusu özellikler sayesinde çalışanlar çevrenin olumsuz etkilerinden en az şekilde etkilenmekte ve bu da çalışanların performanslarının daha da yükselmesine neden olmaktadır. Pantolonların yapımında kullanılan kumaşların özellikleri bunun en önemli nedenleri arasında yer alırken pantolonlar üzerinde bulunan ceplerde iş sırasında çalışanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Soğuk hava deposu gibi yerlerde çalışanlar için kalın ve sıcak tutma özelliği bulunan kumaşlarla iş pantolonu üretimi yapılırken daha sıcak ortamlar için ise daha ince ve çalışanları rahatsız etmeyecek kumaşlar kullanılmaktadır. Özel tasarım olarak üretilen bu ürünler kolay kolay yıpranmamakta ve uzun süre rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Firmamız bünyesinde bulunan 30 kişilik uzman personel sayesinde aylık 100.000 iş pantolonu ve diğer iş kıyafetlerini üretme sahiptir. Böylelikle müşterilerimizin yüksek sayılı kıyafet istekleri rahatlıkla karşılanabilmektedir. Uzun zamandır sektörde hizmet veren ve sunmuş olduğu kaliteli iş kıyafetleri ile marka haline gelmiş olan firmamızdan online olarak da toptan ya da perakende alışveriş yapmak da mümkündür. Firmamıza verilen siparişler kısa sürede tamamlanmakta ve ürünler müşterilerimize kargo ile gönderilmektedir. İş pantolonu ya da diğer iş kıyafetlerinden alan müşterilerimiz ödemelerini kredi kartıyla 9 taksit şeklinde ödeme imkanına sahiptir. Firmamız tarafından üretilen kaliteli ürünler böylece hem uygun fiyatlara hem de kolay ödeme seçenekleri ile alınabilmektedir.

İş Tulumu İmalatı

İnsanların yapmış oldukları işlerden bazılarından bir takım kıyafetlerin giyilmesi gerekmektedir. İşin türüne göre giyilecek olan kıyafetin özellikleri de farklılık göstermektedir. İş güvenliği ve işçi sağlığını korumak adına kullanılan kıyafetlerden bir tanesi de iş tulumu olup bu kıyafet tek parçadan oluşmaktadır. Firmamız tarafından da üretimi yapılan iş tulumları vücudun büyük bir bölümünü sarmakta ve çalışanları dış etkenlerden korumaktadır. Yapılacak olan işin türüne bağlı olarak firmamız tarafından ona uygun kumaş seçimi yapılmakta ve böylece müşterilerimizin kıyafetten beklentisi sağlanmış olmaktadır. Ayrıca farklı modellerde de üretimler yapılmakta ve bunlar firmamıza ait katalogda yer almaktadır. Müşterilerimiz söz konusu katalogdan rahatlıklar seçim yapabilmekte ve bu seçime göre de siparişlerini verebilmektedir.

İstanbul’da faaliyet gösteren firmamız bünyesinde 30 uzman personel bulundurmaktadır. Bu personeller sayesinde müşterilerimizden gelen yüklü iş tulumu siparişleri rahatlıkla yapılabilmekte ve zamanında müşterilerimize teslim edilmektedir. Ayrıca iş tulumu üretimi sırasındaki kesim, dikim ve tasarım aşamaların tamamı uzman personelimiz sayesinde son derece kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Bu aşamaların her birinde kalite kontrol yapılmakta ve belirlenen kriterlere uymayan ürünler müşterilerimize gönderilmemektedir. Bu ve bunun gibi farklı yöntemler sayesinde ürünlerimizin kalitesi artmakta ve uluslararası kalite standartlarına uygun hale gelmektedir. Müşterilerimiz firmamızdan perakende ve toptan olarak iş tulumu alabilmektedir. Bunun için online sipariş verme seçeneği de bulunmakta olup üretimi tamamlanan ürünler hızlı bir şekilde müşterilerimize gönderilmek üzere kargoya verilmektedir.

Firmamız tarafından üretimi yapılan ürünlerde kullanılan kumaşların kaliteli ve kısa sürede yırtılacak cinsten olmamasına özen gösterilmektedir. İş tulumu kullanan personellerin yapmış olduğu farklı işlerden dolayı dayanıklı olması ve kısa sürede yıpranmayacak özellikte olması firmamız üretimlerinin genel özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca iş tulumu imalatı yapılırken ürünler kışlık ve yazlık olarak ayrı kumaşlardan üretilmektedir. Kış mevsiminde kullanılacak ürünlerin çalışanları sıcak tutacak kalınlıkta ve özellikte olmasına özen gösterilirken yaz mevsiminde kullanılacak ürünlerin ise çalışanları terletmeyecek ve ter emici özellikte olması sağlanmaktadır. Ayrıca iş tulumu vücudun büyük bölümünü sardığı için yaz mevsiminde kullanılacak ürünlerin bazı noktalarında havalandırma delikleri bulunmaktadır. Bu da işçilerin daha rahat ve bunalmadan çalışmalarını sağlamaktadır.

İş tulumu üreten firmalar arasında üretmiş olduğu kaliteli ürünlerle bir adım öne çıkan firmamız çalışanların bu tulumlar içerisinde rahat edebilmesi için tercihe bağlı olarak likralı ve pamuklu kumaşlar da kullanmaktadır. Bu kumaşların dışında çalışanların hareketlerini kısıtlayan dikim ve kesimlerden kaçınılmaktadır. Firmamız tarafından üretilen iş tulumu kullanan işçilerin olabildiğince rahat hareket etmesi sağlanmakta ve bu sayede işçilerin performanslarının artması hedeflenmektedir. Ayrıca çalışanların yaptıkları işe bağlı olarak diz, dirsek gibi eklem noktalarına destek olması amacıyla özel eklentiler yapılabilmektedir. Bu da işçilerin zarar görmeden daha rahat çalışmalarını sağlamaktadır.

Firmamız tarafından üretilen iş tulumu ve diğer iş kıyafetleri hem kaliteli hem de uygun fiyatlıdır. Bu kaliteli ürünlerin fiyatlarının dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun olmasının temel nedeni üreticiden müşteriye doğrudan ulaşmasıdır. Araya aracı girmesi, aracı mağazanın kar ve masrafları ürüne eklemesine neden olmakta bu da fiyatları artırmaktadır. Firmamızda böyle bir durum olmadığı için fiyatlarımız son derece uygundur. Firmamızda bulunan 30 uzman personel sayesinde aylık 100.000 gibi büyük bir rakamda üretim yapılabilmektedir. İş tulumu üretimi konusundaki firmamızın kapasitesinin yüksek olması müşterilerimizin bu alandaki isteklerine rahatlıkla cevap verebilmeyi sağlamaktadır. Kaliteden ödün vermeden hem hızlı hem de uygun fiyata iş tulumlarını firmamız siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Firmamız tarafından uzun zamandır toptan iş tulumu üretimi yapılmakta ve bundan dolayı büyük bir tecrübe elde etmiş durumdadır. Bu tecrübe sayesinde uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretmiş olduğu ürünlerle dikkat çekmektedir. Firmamızda online sipariş seçeneği de bulunmakta olup müşterilerimizin buradan ya da telefonla vermiş olduğu perakende ya da toptan siparişler çok kısa bir sürede tamamlanarak kargo ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Müşterilerimiz firmamıza ödemelerini kredi kartı ile de yapabilmekte ve bu şekilde yapılan ödemelerde 9 taksit seçeneği bulunmaktadır. Modaya uygun şekilde tasarlanan ve iş alanında hem hareket becerisini kısıtlamayan hem de dış etkenlere karşı koruma sağlayan tulumlardan almak için firmamıza ulaşmanız yeterlidir.

İş Yağmurluğu

Yaşanan değişim ile birlikte insanların iş imkanları ve iş yaptıkları alanlarda değişiklik göstermektedir. Bazı işler masa başında yapılırken bazıları kapalı alanlarda yapılmakta bazıları da dışarıda yani açık havada yapılmaktadır. Dolayısıyla çalışanlardan bir kısmı dışarıdaki farklı şartlar altında görevlerini yerine getirmektedir. Dışarıda görev yaparken özellikle bahar ve kış mevsimlerinde çalışanlar yağmur ve kar gibi hava olaylarından etkilenmekte ve bunlar da çalışanların performanslarını ciddi şekilde etkilemektedir. Bundan dolayı dışarıda çalışan personeller bahsedilen mevsimlerde iş yağmurluğu giymekte ve hava olaylarından korunmaktadır. Uzun yıllardır kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör içi iş yağmurluğu üretimi yapan firmamız, üretmiş olduğu kaliteli ürünlerle müşterilerini memnun etmeyi başarmaktadır.

İstanbul’da üretimlerini gerçekleştiren firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Ayrıca firmamız bünyesinde alanında uzman 30 personeli istihdam etmekte ve bu sayede müşterilerimiz tarafından istenen büyük miktarlardaki iş yağmurluğu kıyafetlerini kısa sürede üreterek teslimatını yapmaktadır. Yıllardır bu sektörde bulunan firmamızın üretimleri her zaman uluslararası kalite standartlarında hatta bu standartların da üzerinde olmaktadır. Firmamızda bulunan 30 kaliteli personel sayesinde iş kıyafetlerinin kesim, dikim gibi bütün aşamaları kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Bunun dışında toptan iş yağmurluğu imalatı sırasında kullanılan malzemelerin birinci kalite olmasına da firmamız tarafından büyük özen gösterilmektedir. Firmamızda çok sayıda farklı iş yağmurluğu çeşitleri bulunmakta ve böylece müşterilerimiz istedikleri ürünleri rahatlıkla bulabilmektedir.

İş yağmurluğu dışarıda çalışan personeller için olmazsa olmazlar arasında bulunmaktadır. Çünkü özellikle yağmur ve kar gibi çalışanların ıslanmalarına sebep olan hava olayları, çalışanları olumsuz etkilemektedir. Yağmur ve kar hem o an işlerini tam performansla yapmalarını engellerken hem de daha sonrası için personellerin hastalanmalarına ya da farklı sağlık sorunları yaşamalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı iş yağmurluğu kullanmak zaruri bir ihtiyaç halini almaktadır. Firmamız tarafından üretilen ürünler farklı özellikte ve ölçülerde olabilmektedir. Bayanlar için ayrı modeller bulunurken erkekler için ise farklı modeller firmamız tarafından üretilmektedir. Ayrıca tüm bu modeller katalogda yer almakta ve müşterilerimiz buradan seçimlerini rahatlıkla yapabilmektedir.

Firmamız tarafından yapılan iş yağmurluğu üretimleri sırasında işçiliğe çok büyük önem verilmektedir. Özellikle kullanılan dikişlerin su geçirmemesi için özel teknikler uygulanmakta ve daha sonrasında bunlar kontrol edilerek su geçirmediğinden emin olunmaktadır. İş yağmurluğu imalatı noktasında çok önemli bir marka haline gelen firmamız kaliteden ödün vermemektedir. Ayrıca firmamız tarafından üretilen ürünlerin fiyatları da çok uygun olmaktadır. İş yağmurluğu fiyatları dışarıdaki mağazalara göre çok uygun olup bunun temel sebebi firmamız tarafından üretilen ürünlerin birinci elden yani araya herhangi bir aracı girmeden doğrudan müşteriye ulaşmasıdır. Böylece aracıların yapmış oldukları masraf ve ekledikleri karlar ödenmek zorunda kalmadığından fiyatlar uygun seviyelerde olmaktadır. Firmamız hem kaliteli hem de ucuz ürünleri bu şekilde müşterilerimize sağlamaktadır.

İş yağmurluğu dışarıda görev yapan personellerin kış ve bahar mevsimlerinde neredeyse üzerinden hiç çıkarmadığı kıyafetler arasında bulunmaktadır. Bu kıyafetler dışarıda çalışan personellerin hava şartlarından etkilenmemesini sağlarken aynı zamanda çalışanların hareket kabiliyetlerini kısıtlamamalıdır. Bunun farkında olan firmamız üretimlerinde bu konuya büyük önem vermektedir. Firmamız tarafından üretimi yapılan iş yağmurlukları, kişilerin hareket kabiliyetlerini kısıtlamayacak özellikte olduğu gibi ayrıca çokta hafiftir. Çalışanlar söz konusu kıyafetlerin üzerinde olduğunu neredeyse hissetmemektedir. Ayrıca firmamız tarafından bu yağmurlukları giyen kişilerin rahat görülebilmesi için belli bölümlere fosforlu kumaşlar eklenmektedir. Böylelikle özellikle yoğun yağış altında çalışanlar rahatlıkla fark edilebilmektedir. Bu da iş kazalarına karşı da çalışanları korumaktadır.

İş yağmurluğu üreten firmalar arasında bir adım öne çıkan firmamızdan ürün almak isteyen müşterilerimiz telefon ya da SMS ile bize ulaşabilmektedir. Ayrıca firmamızdan online olarak da sipariş verilebilmektedir. Firmamız siparişleri aldıktan sonra planlamaları yapmakta ve kullanılacak olan kumaşları belirlemektedir. Kısa bir süre sonra da üretim aşamasına geçen firmamız üretimleri sayıya bağlı olarak farklı zamanlarda tamamlamaktadır. Daha sonra ise iş yağmurluğu içeren paketler müşterilerimize kargo ile gönderilmektedir. Toptan ve perakende satışlar yapan firmamız aylık 100.000 kıyafet üretme kapasitesine sahiptir. Müşterilerimiz ödemelerini dilerlerse kredi kartı ile 9 takside kadar yapabilmektedir. Hem kaliteli hem de uygun fiyata ürünler firmamızda yer almaktadır.

Yüksekte Çalışma Malzemeleri

Yapı sektörü başta olmak üzere bazı sektörlerdeki çalışanların yüksekte çalışmaları gerekmektedir. Yüksekte çalışmak ise birçok risk içermekte olup buna uygun önlemlerin alınması gerekmektedir. Söz konusu önlemlere gereken özenin gösterilmemesi durumunda ortaya istenmeyen sonuçlar çıkacaktır. Bu önlemler alınırken yüksekte çalışma malzemeleri etkin olarak kullanılmakta ve yüksekte çalışan kişilerin güvenliklerini üst seviyelere çıkarmaktadır. Firmamız uzun zamandır iş güvenliği ve iş kıyafetleri ile ilgili üretimler yapmakta ve sektörün bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Uluslararası kalite standartlarına göre üretilen bu ürünler dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Yüksekte çalışma malzemeleri üretimi yapan firmamız, söz konusu ürünleri doğrudan müşteriye ulaştırmakta ve araya aracı mağaza girmemektedir. Bu da fiyatların çok daha düşük olmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da üretimlerini yapan firmamız bünyesinde 30 personeli istihdam etmektedir. Perpa’da 3 katlı mağazası bulunan firmamız yüksekte çalışma malzemeleri imalatı konusunda son derece hassas olup üretimlerin her aşamasında kalite kontrol yapmaktadır. Bu malzemelerin üretimlerinde kullanılan her şeyin en kaliteli olanlarından kullanılmaktadır. Ayrıca uzman personelimiz üretimleri sırasında kalite işçilik ile ürünlerin kalitesinin daha da artmasını sağlamaktadır. Yüksekte çalışma malzemeleri üreten firmalar arasında üretmiş olduğu ürünlerin kalitesiyle sivrilen firmamız toptan ve perakende satış yapmaktadır. Müşterilerimizin vermiş oldukları siparişler kısa sürede üretilmekte ve kargo ile istenilen adrese gönderilmektedir. Böylece müşterilerimiz çok kısa sürede bu ürünleri temin etmiş olmaktadır.

Yüksekte çalışma malzemeleri denildiği zaman çok geniş bir ürün çeşitliliğinden bahsedilmiş olmaktadır. Yüksekteki her bir ayrıntı için farklı malzemeler kullanılabilmekte ve kullanılan bu malzemeler sayesinde çalışanların güvenlikleri üst seviyeye çıkarılmış olmaktadır. Yüksekte çalışma malzemelerinden bazıları şunlardır:

 • İş emniyet kemerleri
 • Paraşüt tipi emniyet kemeri
 • Çelik kanca karabina ve diğer karabinalar
 • Duvara sabitleme aparatları
 • Çift kollu şok emici
 • Tek bacaklı lastikli şok emici
 • Düşüş tutucu can halatı
 • Yatay yaşam hattı
 • Konumlandırıcı Lanyard
 • Uzatma halatı
 • Landyard ve şok emiciler
 • İki bacaklı Lanyard
 • Geri sayım düşüş durdurucu
 • Kendinden toparlanabilir düşme önleyici

Yukarıda belirtilen malzemelerin dışında da farklı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin her biri farklı bir rol üstlenmekte ve çalışanların güvenliklerini sağlamaktadır. Firmamız yukarıda bulunan ürünlerin kalitesini artırmak için sürekli çalışmalar yapmakta ve çok daha etkili sonuçlar vermesini sağlamaktadır. Ülkemizde yaşanan iş kazalarına genel olarak bakıldığında söz konusu kazaların her 3 tanesinden 1’i yüksekten düşme nedeniyle gerçekleşmektedir. Bundan dolayı yüksekte çalışma malzemeleri konusuna son dönemde daha fazla önem verilmekte ve bu ürünlerin daha da geliştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız ise bu çalışmaları çok uzun süredir yapmakta ve çalışanların güvenliklerini maksimum seviyede sağlamaktadır. Firmamız tarafından üretimi yapılan yüksekte çalışma malzemeleri, çalışanların can güvenlikleri ile doğrudan ilişkili olduğu için söz konusu çalışmalara daha fazla önem verilmekte ve büyük bir hassasiyet içerisinde yürütülmektedir.

Yüksekte çalışma malzemeleri çalışanlar için çok önemli bir faktör olup çalışanların hem güvenliklerini sağlamakta hem de performanslarını artırmaktadır. Kendini güvende çalışan personel çok daha rahat çalışmakta ve bu da yapılan işin kalitesini ve hızını olumlu şekilde etkilemektedir. Fakat kendini güvende hissetmeyen ve her an tehlikeli durum yaşama endişesini taşıyan kişiler, işlerini hem daha yavaş yapmakta hem de istenilen kalitede olmamaktadır. Bundan dolayı yüksekte çalışma malzemeleri üretimi yapan firmamız, bu şekilde çalışan kişilere çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Çalışanların kullandıkları ürünler kişilerin boy ve ağırlıklarına göre farklılık göstermekte ve firmamız bu detayı dikkate alarak üretimlerini yapmaktadır. Böylece güvenlik çok daha üst seviyelerde sağlanmış olmaktadır.

Uzun yıllardır sektörde hizmet veren firmamız müşteri memnuniyetini odaklı hizmet vermekte ve yüksekte çalışma malzemeleri üretimini bu bilinçle yapmaktadır. Bunun dışında kişilerin can güvenliği konusu da eklenince çok hassas olunmakta ve üretilen ürünlerin kontroller sürekli yapılmaktadır. Böylece kalite standartları yükselmiş olmaktadır. Firmamız tarafından üretilen yüksekte çalışma malzemeleri fiyatları çok uygun seviyelerdedir. Firmamızdan bu ürünleri almak isteyenler online olarak da sipariş verebilmektedir. Siparişlere ait ödemeler ise kredi kartıyla yapılabilmekte üstelik 9 takside varan seçenekler bulunmaktadır. Söz konusu ürünleri almak isteyen müşterilerimizin bize farklı yollarla ulaşmaları yeterlidir.

İş Ayakkabıları

İnsanların çalıştıkları işlerde kullandıkları ayakkabılar iş güvenliği açısından son derece önemlidir. İş ayakkabıları yapılan işe, çalışılan ortama, mevsime ve hava sıcaklığı gibi birçok hususa bağlı olarak farklı özelliklerde olabilmektedir. Bu ayakkabıların hem çalışanların rahat hareket etmesini hem de çalışanların ayaklarını dış etkenlerden koruması gerekmektedir. Bundan dolayı öncelikle tabanların çalışılan işe uygun olması gerekmektedir. Firmamız tarafından uzun yıllardır iş ayakkabıları üretimi yapılmakta ve üretilen ayakkabıların tabanlarında çelik taban, çelik ara taban, su geçirmez taban ve elektriğe direnç gösteren taban kullanılmaktadır. Bu tabanlar iş ayakkabıları için son derece önemli olup çalışanların ayaklarını dış etkenlerden koruma konusunda son derece etkilidir.

İstanbul’da faaliyet gösterene firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Firmamız bünyesinde bulundurmuş olduğu 30 kişilik personel ekibiyle müşterilerimizden gelen siparişleri kısa sürede hazırlamakta ve teslim etmektedir. Personellerimiz uzun yıllar bu sektörde çalıştığı için son derece tecrübelidir. Bu tecrübeleri iş ayakkabıları imalatı konusuna olumlu bir şekilde yansımakta ve firmamız tarafından üretilen ürünlerin uluslararası kalite standartlarına uygun olması sağlanmaktadır. İş ayakkabıları üretimlerinin her aşaması büyük bir özen içinde gerçekleştirilmekte ve bundan sonra da kalite kontrol yapılmaktadır. Böylece firmamızdan müşterilerimize gönderilen ayakkabılarda herhangi bir sorun olma ihtimali ortadan kalmaktadır. Firmamız tarafından verilen hizmette öncelik her zaman müşteri memnuniyeti olmuş ve bu prensibe göre hareket edilmiştir.

İş ayakkabıları üretimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup normal ayakkabı üretiminden son derece farklıdır. Çalışanların kullanmış oldukları iş ayakkabıları hem ayakların ve çalışanın güvenliğini sağlamakta hem de çalışanın performansını etkilemektedir. Çalışanların kullanmış oldukları ayakkabıların öncelikle güvenliği tam olarak sağlaması gerekmektedir. Daha sonra ise çalışanın bu ayakkabı ile rahat hareket edebilmesini, daha az yorulmasını sağlamak zorundadır. Kış mevsimi için üretilen ayakkabıların personelin ayaklarını soğuktan koruması istenirken yaz mevsiminde kullanılan ayakkabıların ise ayakları terletmemesi ve daha serin tutması istenmektedir. Firmamız tarafından üretilen ayakkabılarda buradaki ve burada bulunmayan hususlara dikkat edilmektedir. Bundan dolayı bizden alınan ayakkabılar hem çalışanları hem de işverenleri mutlu etmektedir.

İş ayakkabıları ve diğer iş kıyafetlerinin üretimini 1960 yılından beri yapan firmamız edinmiş olduğu tecrübeyi üretimlerine aktarmakta ve böylece üretilen ürünler müşterilerimizin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilmektedir. Çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan işe bağlı olarak ayakkabıların uçlarında çelik bulunmakta ve böylece dışarıdan buraya gelen darbelere karşı ayaklar korunmuş olmaktadır. Yine yapılan işe bağlı olarak tabanlardaki kalite de çok önemli olup çivi ya da benzer maddelerin ayaklara batmasını engellemesi gerekmektedir. İş ayakkabıları üretimi yapılırken öncelik güvenliğe verilmekte olup bunun tam olarak sağlanmasından sonra konfor ve rahatlıkla ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Güvenlik tam olarak sağladıktan sonra kullanım kolaylığı için ayakkabılarda fermuar kullanılabilmektedir.

İş ayakkabıları imalatı sırasında kullanılacak olan malzeme çok büyük önem taşımaktadır. Her işin farklı şartları olduğundan dolayı kullanılan ayakkabıların da farklı özellikte olması gerekmektedir. Yapılan işteki riskler değerlendirilmekte ve ona göre ayakkabılar farklı özellikte üretilmektedir. Tabanına bir şey batma ihtimali bulunmayan bir yerde yapılan işte kullanılacak olan ayakkabının tabanının aşırı korumalı ve ağır olması istenilen bir durum olmayıp hiçbir yarar sağlamadığı gibi çalışanları yavaşlatmaktadır. Bundan dolayı iş ayakkabıları yapılan işe özel olarak üretilmektedir. Firmamız bunun bilincinde olup elektrik işlerinde çalışan kişilere ayrı, inşaat alanında çalışanlara ayrı özellikte ayakkabılar üretmektedir. Kısaca firmamız her alanın ihtiyacı olan özellikleri bilmekte ve üretimlerini bunlara göre yapmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen iş ayakkabıları, çalışanların performanslarını da doğrudan etkilediğinden dolayı özellikle son dönemde daha fazla tercih edilmektedir. Müşterilerimiz firmamızdan online olarak da sipariş verebilmektedir. Firmamızın aylık üretim miktarı 100.000 adet olup toplu alımları rahatlıkla karşılayabilmektedir. Toptan ve perakende satış seçenekleri bulunmakta olup müşterilerimiz ayakkabılara ait ücretleri kredi kartıyla ödeyebilmektedir. Ayrıca müşterilerimize ödeme kolaylığı olması açısından kredi kartına 9 taksit yapılabilmektedir. Müşterilerimizden gelen siparişler kısa bir süre içinde üretilmekte ve kargo ile istenilen adrese gönderilmektedir. Alınacak yüklü siparişler 10 ile 15 gün içinde müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Firmamızdan ayakkabı almak isteyenler telefon, SMS ya da online olarak sipariş verebilmektedir.

İş Güvenliği Gözlüğü

İş güvenliği sayesinde çalışanların sağlıkları yani tüm vücutları korunmaktadır. Korunan bölgeler için kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Çünkü vücutta bulunan bazı bölgeler çok daha hassas olup daha farklı yollarla korunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi de göz olup çalışanların gözler iş güvenliği gözlüğü ile korunmaktadır. Son derece hassas bir organ olan göz, en ufak dış etkenden etkilenmekte olup bundan dolayı üst seviyede bir koruma gerekmektedir. Bunun bilincinde olan firmamız iş güvenliği gözlüğü üretimi sırasında bu durumların tamamını dikkate almakta ve buna göre üretimlerini yapmaktadır. Bu gözlüklerin üretimi sırasında dış ortamdan gelebilecek farklı şiddetteki ışıklar ya da etraftan sıçraması muhtemelen çok küçük parçalar dikkate alınmakta ve bunlara uygun koruma sağlanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü imalatı yapan firmamız, uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde bu üretimleri yapmaktadır. Firmamız tarafından üretilen ürünlerde CE ve EN (Avrupa Standartları) sembolleri yer almaktadır. İstanbul’da faaliyet göstermesine rağmen ülkenin her yerine bu gözlüklerden gönderebilen firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Ayrıca firmamız bünyesinde 30 kadar uzman personel bulunmakta ve bu personeller sayesinde yüklü miktarlardaki siparişler çok kısa zamanda tamamlanmaktadır. Satışlar toptan ve perakende olarak yapılmakta olup ayrıca online satış seçeneği de bulunmaktadır.  Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatları ise son derece uygundur. Bunun temel sebebi söz konusu gözlüklerin üretimden sonra doğrudan müşteriye ulaşmasıdır.

İş güvenliği gözlüğü standart özellikte olmayıp kullanılacak olan ortama göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Bunun nedeni ise her çalışma ortamının kendi has şartları bulunmakta ve bu şartlar da gözleri farklı şekilde etkilemektedir. Normal şartlara sahip bir çalışma ortamında şeffaf renkteki gözlükler kullanılırken aşırı ışık alan yerlerdeki gözlüklerin cam renkleri koyu olmaktadır. Yeterince ışık alamayan yerlerde ise sarı cam rengine sahip gözlükler kullanılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi iş güvenliği gözlüğü üretimi yapılırken çalışma ortamının şartlarının tam olarak bilinmesi ve buna göre üretimlerin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gözlükler istenilen güvenliği sağlamada yetersiz kalabilmektedir. Bu gözlükler çalışanlara şu faydaları sağlamaktadır:

 • Etraftan gelebilecek ani darbeler karşı koruma
 • Lazer ışınlarına karşı koruma
 • Likit sıçramalar, erimiş metal, toz, gaz ve yüksek sıcaklığa karşı koruma
 • Gözle görünmeyen ultraviyole ışınları, iyonize edici radyasyon ve elektrik arklarına karşı koruma
 • Bilgisayar ortamında koruma

İş güvenliği gözlüğü yukarıda belirtilen durumlara ve bunlar gibi farklı durumlara karşı tam koruma sağlamaktadır. Fakat üretimlerinin buna uygun olarak yapılması çok önemlidir. İş güvenliği gözlüğü üreten firmalar arasında üretmiş olduğu gözlüklerin kalitesiyle öne çıkan firmamızın en büyük avantajı yıllardır bu sektörde hizmet vermesi ve buna bağlı olarak tecrübe sahibi olmasıdır. Bu tecrübe ile hangi ortamlarda hangi özelliklere sahip gözlükler kullanılması gerektiği rahatlıkla belirlenmekte ve buna uygun gözlükler kısa sürede üretilmektedir.

İş güvenliği gözlüğü bazı ürünlerde yüz koruyucu ekipman ile bütünleşik olarak kullanılabilmektedir. Yapılacak olan işin özelliklerine böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. Göz ve yüz koruyucuları incelendiğinde bununla ilgili bir sınıflandırma yapıldığı görülmektedir. Bu sınıflandırma şu şekildedir:

 • Gözlükler
 • Dalgıç tipi gözlük
 • Ark kaynağı maske ve baretleri
 • Yüz siperleri
 • X ışını gözlüğü, lazer ışını gözlüğü, ultraviyole, infrared, görünür radyasyon gözlükleri

Söz konusu ürünlerin hafif, darbeye karşı dayanıklı, görüşü engellememe ya da kısıtlama ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Firmamız üretimlerinde bütün bunları dikkate almakta ve üretimlerinde bu özellikleri sağlayacak en iyi maddelerden birisi olan polikarbonatları kullanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü üretimi yapan firmamız ürünleri EN 166 standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Göze zarar verebilecek bütün unsurlar en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmekte ve üretimler bu sonuçlara göre yapılmaktadır. Kısaca ürünlerimiz çalışanların gözlerine tam koruma sağlamakta ve görünen ya da görünmeyen bütün etkenleri rahatlıkla engellemektedir. Firmamızdan ürün almak isteyen müşterilerimiz online olarak da sipariş verebilmektedir. Ödemelerde kredi kartı seçeneği de bulunmakta olup ayrıca kredi kartına 9 taksit yapabilme imkanı da vardır. Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatı ise dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun seviyelerdedir. Bunun temel nedeni üreticiden müşteriye doğrudan giden ürünlerdir. Siparişler kısa sürede hazırlanarak müşterilere gönderilmektedir.

İş Güvenliği Baretleri

Bizleri son derece üzen ve ülkeyi yasa boğan iş kazalarını önlemek adına alınacak önlemlerden birisi de iş güvenliği baretleri kullanmak olmaktadır. Bu baretler sayesinde basit ancak etkili tedbirler alabilmek ve bunların neticesinde de canınızı kurtarabilmek mümkün olmaktadır. Peki bu baretlerin özellikleri nelerdir ve sizleri nelerden koruyabilir sorularına yazımızda cevap arayalım.

İş Güvenliği Baretlerinin Özellikleri

Tehlikeli iş kollarında çalışan kimselerin kullandığı bu baretlerin birçok teknik özelliği bulunmaktadır. Genel olarak sıralayacak olursak:

 • Darbelere, ısıya, elektriğe, yağa, aside ve tere karşı dayanıklıdır.
 • Görüş açısını engellemez
 • Baş ölçülerine göre ayarlanabilir
 • Hava alarak terletmez

Görüldüğü gibi baretlerin özellikleri çalışanların en verimli bir şekilde çalışabilmeleri için dizayn edilmiştir. Bu sayede hem güvenlik sağlanacakken hem de rahat çalışma şartları oluşturulmuş olacaktır.

Baretlerin Kullanıldığı Alanlar

Bu baretlerin kullanıldığı alanların ortak özelliğini belirleyecek olursak tehlikeli işler olduklarını söyleyebiliriz. Daha da özele inersek:

 • İnşaat
 • Maden
 • Sanayi
 • Elektrik işleri
 • İtfaiye görevlileri

Gibi birçok meslek erbabı bu baretlerden faydalanmaktadır. Her bir iş kolunun birbirinden farklı özellikleri olması sebebiyle de bu iş güvenliği baretleri özel olarak tasarlanmaktadır. Bu sayede daha güvenli bir baret ortaya çıkarılmaktadır.

Baretlerin Renkleri ve Anlamları

Hepiniz muhakkak ki bu baretleri görmüşsünüzdür. Belki kiminiz dikkat etti kiminiz de dikkat etmedi ancak bu baretlerin birçok farklı rengi bulunmakta ve her bir renk de farklı bir hususu simgelemektedir. Peki baretlerde kullanılan renkler nelerdir:

 • Beyaz
 • Sarı
 • Mavi
 • Kırmızı
 • Yeşil
 • Turuncu

Görüldüğü üzere birbirinden farklı 6 adet baret rengi bulunmaktadır. İlk sıradan başlayacak olursak beyaz baretler yönetici konumunda olan çalışanları ifade ederken aynı zamanda iş alanına ziyarete gelen kimseler de bu beyaz renkli bareti takmaktadırlar. Yönetici konumunda dediğimiz personeller arasında mimar, tekniker ve mühendisleri sayabiliriz. Bu sayede çalışanlar arasında yönetimsel bir ayrılık da oluşmakta ve dışarıdan bakanlar da bu sayede kimle muhatap olduklarını bilmektedirler.

İkinci olarak sarı renkli baretlere değinecek olursak bu baretlerin işçiler tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Ağır ve tehlikeli iş kolları arasında yer alan inşaat, maden ve diğer sanayi işlerinde çalışan işçiler bu bareti kullanırlar.

Mavi baretler ise nadir kullanılmakla birlikte tehlikeli koşullarda çalışan bakım uzmanları veya formenler tarafından kullanılmaktadır.

Kırmızı baretler de nadiren kullanılmaktadır. İş güvenliği personelleri, kalite kontrol görevlileri gibi personeller bu baret çeşidini kullanmaktadır.

Yeşil baretler ise sağlık görevlileri tarafından kullanılmaktadır. Bu sayede kalabalıklar arasında fark edilmelerini sağlamaktadır.

Son olarak turuncu baretler ise teknisyenler veya ustabaşıları tarafından kullanılmaktadır.

Baret Nelerden Korur?

Görüldüğü üzere iş güvenliği baretleri son derece yaygın olarak kullanılması gereken bir malzeme olmasına rağmen ihmal edilmektedir. Kullanılması zorunlu olan alanlarda dahi bu baretler kullanılmamakta ve ancak iş kazaları meydana geldiğinde bu durumlar dillendirilmektedir.

Bu baretler birçok tehlike anında çalışanların canını kurtarmaktadır. Birkaç örnek verecek olursak saçlarınızın makineye takılması ve sonrasında da başınızı içine çekmesi gibi hiç istenmeyecek durumlardan korumaktadır. Bunun yanı sıra en temel olarak yukarıdan düşecek sert cisimlere karşı da tampon görevi görmektedir. Ayrıca sizin ani bir şekilde kafanızı çevirmeniz halinde çarpabileceğiniz sivri yerlerden de korur.

En önemli faydalardan birisi de başınızın elektrik akımlarından korunacak olmasıdır. Bu sayede görmediğiniz elektrik akımlarına başınızı çarpsanız dahi sıkıntısız bir şekilde atlatabilmeniz mümkün olacaktır.

Güvenli Alışveriş

Yukarıda da anlatıldığı üzere son derece elzem olan bir malzemeyi alarak sizler de kendi hayatınızı ya da çalışanlarınızın hayatını kurtarabilirsiniz. Bir baret almamak ile sizler zengin olmayacak iken hayatlar da kararabilir. Dolayısıyla bu konuda yasalarımızın da öngördüğü şekilde hassasiyet göstermek hepimizin borcu olmaktadır.

İş güvenliği baretleri alışverişiniz için ise sitemizi tercih ederek hem kaliteli ürün alabilir hem de son derece az masraf yaparsınız. Zira ücretsiz kargo imkanı, kampanyalı ürünler fırsatları ve ödeme kolaylıkları gibi daha birçok kolaylıklar sizlere sunulmaktadır. Ayrıca yasal olarak faaliyet gösteren sitemizden yapacağınız alışverişler de yasal olacak ve kurumlarınızda faturaları gider olarak gösterebileceksiniz. İşte tüm bu imkanlardan faydalanabilmek için sizleri de sitemize bekliyoruz. Sizleri aramızda görmek bizleri son derece memnun edecektir.

İş Güvenliği Solunum Koruyucuları

Zararlı gazlar ya da tozlar içerisinde çalışan kimselerin nefes almada zorluk çekmemeleri için iş güvenliği solunum koruyucuları kullanmaları gerekmektedir. Bu girişimizden de anlaşılacağı üzere solunum koruyucuları temelde çalışanları iki şeyden korumaktadır. Bunlardan birincisi toz iken diğeri de gaz olmaktadır.

Toz ve gaz durumları da kendi içerisinde birçok alt başlığa ayrılmaktadır. Ayrıca her iki durumun da yani gaz ve tozun birlikte olduğu durumlar da görülebilmektedir. Bu kapsamda bu duruma özel olarak tasarlanmış maskeler kullanmak en doğrusu olacaktır.

Maske Çeşitleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere gaz ve tozlardan koruyan maske çeşitleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu kapsamda tozlu ortamlarda sadece nefes almayı kolaylaştıran filtre görevi bulunmayan maskeler kullanılırken gaz olan ortamlarda filtre görevi de gören maskeler kullanılmaktadır. Bu kapsamda maske çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Ventilli toz maskesi
 • Aktif karbonlu maske
 • Bayonet tipi tam yüz gaz maskesi
 • RD-40 tipi tam yüz gaz maskesi
 • Yarım yüz gaz maskesi

Görüldüğü üzere birbirinden farklı gaz maskeleri bulunmaktadır. Bu gaz ve toz maskelerini gerek olması halinde kasklar ile beraber kullanmak da mümkün olmaktadır. Nitekim güvenlik güçlerinde bulunan gaz maskeleri bu şekilde kullanılmaktadır.

Yukarıda maddelediğimiz maskelerden ilki sadece toz maskesi, ikincisi hem toz hem de gaz maskesi, 3 4 ve 5.maskeler de gaz maskesidir.

Uluslararası Kodlar

Bu gaz ve toz maskeleri uluslararası kodlar ile damgalanarak piyasaya sürülmektedir. Bu kodlara detaylıca değinmeyeceğiz ancak bir ürünün kalitesi üzerinde yazılan koddan anlaşılmaktadır. Bu kapsamda kod taşımayan ürünlerin bu denetimlere girmediğini söylemek mümkün olacaktır.

Ayrıca bu kodlamalar yapılırken her bir filtre türüne filtrelediği gaz türüne göre de harf verilmektedir. Örnek olarak verecek olursak organik buharlar A harfi ile kodlanmaktadır. Bu kapsamda iş güveliği solunum koruyucuları arasında yer alan maskelerin hangi gazlardan koruduklarını sıralayalım:

 • Organik Buharlar ve solventler
 • Asit gazları
 • Kükürt dioksit
 • Amonyak
 • Azot oksit
 • Cıva
 • Karbonmonoksit

Görüldüğü üzere yaygın olarak karşılaşılan gaz türlerine göre maskeler üretilmektedir. Sizler de hangi iş kolunda çalıştığınıza ve hangi gaz türüyle karşılaştığınıza göre bu maskelerden birisini tercih edebilirsiniz.

Gaz Filtreleri

Bu maskelerin gaz filtreleri ömrünü doldurduğunda sadece filtreler değiştirilebilmektedir. Bu sayede yeniden maske alma ihtiyacı ortadan kalkmaktadır. Bunun yanı sıra maskelerin ömrü de türüne göre değişmektedir. Bunları ürün içerisinde yer alan kullanım kılavuzlarından öğrenebilir ve ardından da bu periyotlar yaklaşınca filtrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Kaliteli Maskeler

Sitemizde yer alan iş güvenliği solunum koruyucuları ile birlikte sizler de artık işiniz esnasında rahat nefes alabileceksiniz. Üstelik sitemizde yer alan ürünlerin hepsi dünya standartlarında olmaları sebebiyle kalite noktasında da herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı sizlere garanti etmekteyiz.

Sitemizde bulunan ve sizlerin hizmetine sunulan ürünlerin hepsi garantiye de sahiptir. Böylelikle üretim hatası olan ya da farklı sıkıntıları olan rünler ile karşılaşmanız halinde direkt olarak bizlere bildiriniz. Ürününüz en kısa süre içerisinde yenisiyle değiştirilecek ve sizlere yeniden iade edilecektir.

Uygun Fiyat Seçenekleri

Sitemizdeki maskeler arasından sizler de bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ürünler bulabilirsiniz. Eğer iki ya da daha fazla ürün arasında kararsız kalırsanız bunları birbirleriyle yan yana koymak suretiyle karşılaştırabilir ardından da en doğrusunu tercih edebilirsiniz. Bu tercihiniz piyasa şartları içerisinde bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ürün olacaktır. Böylelikle alışverişin en karlısını sizler yapmış olacaksınız.

Önce Can Güvenliği

Diğer tüm ihtiyaçlarınızdan önce gelen can güvenliği ihtiyacınız sizleri maske almaya itecektir. Elbette ancak maske alırken de doğru tercih yapmak gerekmektedir. Bunun için de sitemizde yer alan maskeleri tercih etmeniz sizler için en doğrusu olacaktır.

Hızlı Teslimat

Yaptığınız incelemeler sonucunda belirlemiş olduğunuz iş güvenliği solunum koruyucuları adreslerinize en kısa süre içerisinde kargolanacaktır. Üstelik bu kargo hizmeti ücretsiz bir şekilde verilecektir. Böylelikle en uygun fiyat garantisi ile ürününüze sahip olmanız söz konusu olacaktır.

Eğer bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler almak istiyorsanız o halde bizlerle iletişime geçebilir ve en doğru bilgileri edinebilirsiniz. Sizleri de sitemizde görmek bizleri son derece memnun edecektir. En kaliteli maskeleri alabilmeniz için sizleri sitemize bekliyoruz.

Yangın Ekipmanları

Olası bir yangın durumunda bu afetin üzerinden gelebilmek için yapılması gereken kaliteli yangın ekipmanları ile müdahale etmektir. Bu yangın ekipmanları içerisinde hem yangını söndürmek için gerekli olan malzemeler bulunurken aynı zamanda kendinizi korumak için de gerekli olan malzemeler bulunmaktadır. Bu kapsamda yazımızda tüm bu ekipmanlar ile ilgili bilgilere erişebilmeniz mümkündür.

Yangın Ekipmanları Nelerdir?

Genellikle çoğu yerde görmeye alıştığımız ancak çoğunun isimlerini ya da kullanmasını bilmediğimiz bu ekipmanların neler olduğuna bakalım:

 • Yangın Dolapları
 • Yangın söndürme makaraları
 • Yangın söndürme tüpleri
 • Yangın vanaları
 • Yangın hidrantları
 • Yangın söndürme hortumları
 • Mobil söndürme cihazları
 • Yangın kapıları

Görüldüğü gibi yangın söndürme ekipmanları bir hayli fazladır. Üstelik bunlara eklemediğimiz ve yangın dolapları içerisinde yer alması gereken eldiven, gözlük, kask, kıyafet vb. malzemeler de bu listeye eklenebilirler. Her ne kadar liste uzunmuş gibi görünse de ucunda hayatımız olması nedeniyle son derece öneme sahiptir.

Yasal Zorunluluk

Yangın ekipmanlarının yasa hükümleri gereğince toplu yaşanılan apartman, okul, yurt, pansiyon, hotel, AVM gibi aklınıza gelebilecek her yerde bulundurulması zorunludur. Çoğu kimse bu kurala hakkıyla riayet etmese de bu zorunluluk bulunmaktadır. Çoğu kimse hayatında yangın ile karşılaşmadığından yangının vahametini idrak edememektedir. Bu da alınan önlemlerin havada kalmasına neden olmaktadır.

Örnek olarak verecek olursak yangın ekipmanları arasında yer alan yangın tüplerinin bir sene içerisinde 2 defa kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Ancak bu durum çoğu kişi tarafından göz ardı edilmektedir. Durum böyle olunca yangın çıkması halinde yangın tüplerinin çalışıp çalışmaması tamamen şansa kalmaktadır. İşte böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına yapılması gereken gerekli kontrolleri zamanında yaptırmak olacaktır.

Yangın Ekipmanlarını Nasıl Temin Ederim?

Eğer yangın ekipmanlarının önemini anlamış ve almak istiyorsanız o halde sizlere sitemizi tavsiye etmekteyiz. Sitemizde yer alan ürünler en kaliteli ürünlerden olup fiyatları da son derece uygundur. Eğer sizler de yangın ekipmanlarından birisini ya da birkaçını almak isterseniz sitemizden bunları temin edebilirsiniz.

Üstelik bu ekipmanlar arasında aradığınız boyut ve türler de bulunacaktır. Bu sayede kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmayacak tek bir tık ile tüm ihtiyaçlarınızı evinize getirebileceksiniz. Bu kapsamda sitemiz sizlere basit tasarımı ile de kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bu sayede kullanırken de hiçbir şekilde sıkıntılar yaşamayacaksınız.

Telefondan Sipariş Verebilirsiniz

Sitemiz mobil uyumlu olması sebebiyle akıllı telefonlarınız ile girerek tüm ürünleri inceleyebilir ve bir bilgisayar ile yapabileceğiniz tüm işlemleri telefonlarınızla da yapabilirsiniz. Böylelikle en kısa süre içerisinde bu ürünlere kavuşabilir ve kendinizi daha da güvende hissedebilirsiniz.

Kendiniz ve Sevdikleriniz İçin

Bu yangın ekipmanları sadece sizin için değil çocuklarınız ve sevdikleriniz için de son derece önemlidir. Nitekim yangın anında bir tek saniye bile son derece önemliyken bu ekipmanlar sizlere dakikalar kazandırabilir. Böylelikle hem kendinizin hem de sevdiklerinizin canlarını kurtarabilirsiniz.

Ayrıca yasal denetimler süresinde bu ekipmanlarınızın olmayışı sizlere ekipman masrafından daha pahalıya patlayacaktır. Dolayısıyla bu ekipmanlara bir an evvel sahip olmak en mantıklı hareket olacaktır.

Yasal Standartlara Uygun Ekipmanlar

Sitemizde yer alan yangın ekipmanları ülkemiz yasalarının öngördüğü standartlara sahip bulunmaktadır. Bu sayede satın almanız ve yerli yerine monte etmeniz halinde denetimlerde hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz. Ayrıca ürünlerimizin her birisi de garantili olmaları sebebiyle herhangi bir arıza ya da üretim hatası ile karşılaşmanız halinde bizlerle iletişime geçebilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Bu durumda ürününüz teslim alındıktan sonra incelenerek yenisi ile değiştirilecektir. Bu süre ise son derece kısa olacak ve sizleri çok bekletmeyecektir. Kargolarımız da ücretsiz bir şekilde sizlere hizmet verecektir.

Bu yukarıda saymış olduğumuz ekipmanları dilerseniz bir set halinde satın alabilir dilerseniz de teker teker satın alabilirsiniz. Bu sayede eğer bir yangın ekipmanına sahip iseniz sadece eksik parçalarını alabilmeniz söz konusu olabilecektir.

Daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve ardından da teknik bilgi desteği alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan kullanıcı yorumları kısmı ile de yangın ekipmanları hakkında kullananların yorumlarını takip edebilir bu bölümde sizler de paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu sayede en doğru kararı verebileceksiniz.

İş Güvenliği Eldivenler

Hangi iş kolunda olursa olsun çalışan ana uzvumuz ellerimiz olduğu için iş güvenliği eldivenler son derece önemli olmaktadır. Ülkemizde de bu iş eldivenleri dünya standartlarında üretiliyor olsa da kullanımında birtakım bilgisizlikler yaşanabilmektedir. Bunun sonucu olarak da doğru eldivenin doğru iş kolunda kullanılmaması gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. İşte bunun önüne geçmek adına sitemizde yer alan eldiven modellerini ve kullanıldıkları alanları dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Bu kapsamda biz de elimizden gelidği kadar bu yazı içerisinde tüm önemli bilgileri paylaşacağız.

Hangi İş Kollarında Eldiven Kullanılır

Eğer bir iş kolunda çalışmaya yeni başlamış ve bu yüzden eldiven kullanıp kullanmayacağınızı bilmiyorsanız ya da teamüller gereği aslında eldiven takılması gereken bir işte çalışıp da takmıyor iseniz sıralayacağımız kategorilere göre eldiveb almaya karar verebilirsiniz. Zira elleriniz sizin ekmek tekneniz durumundadır. Onlara iyi bir şekilde bakmalısınız ki onlar da sizlere gelir getirebilsin. Eldiven kullanılacak alanlarda karşılaşılan işleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Kimyasallar ile çalışılan işler
 • Mekanik aksamlar ile uğraşılan işlemler
 • Ateş ve ısının yoğun olduğu iş kolları
 • Aşırı soğuk ortamlarda çalışılan iş dalları
 • Radyasyon içeren iş alanları
 • Elektrik işleri
 • Aşırı titreşime maruz kalınan işler
 • Kaynak işleri ve
 • İtfaiye mesleği kapsamında yapılan işler

İşte görüldüğü üzere çok geniş bir yelpaze içerisinde eldiven kullanımı söz konusudur. Bu sebeple iş güvenliği eldivenler arasından seçim yaparken hangi iş kolu için kullanılacağını iyi bilmeniz gerekmektedir. Bunun ardından da alacağınız eldivenin bu özellikleri taşıyıp taşımadığına bakmanız gerekmektedir. Bu kapsamda birçok eldiven modeli olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi de bu modelleri inceleyelim.

Eldiven Çeşitleri

Her iş koluna özel eldiven çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple eldivenleri ve özelliklerini iyi bir şekilde tanıyıp ardından seçiminizi yapmalısınız. Aksi takdirde almış olduğunuz eldiven sizlere yarar sağlamayacak bilakis zarar dahi verebilecektir. İşte böyle istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak adına yapılması gereken aşağıda sıraladığımız eldiven çeşitlerini iyi tanımak olacaktır. işte eldiven çeşitleri:

 • Nitril eldiven
 • Bez eldiven
 • Montaj eldiven
 • Kot eldiven
 • Lateks eldiven
 • Ağır iş eldiven
 • Asit eldiven
 • Petrol eldiven
 • Lastik eldiven
 • Kaynakçı eldiven
 • Kevler eldiven
 • Çelik eldiven
 • Örme eldiven ve
 • Argon eldiven

Bu eldiven modelleri arasında ilk olarak nitril eldivenden bahsedecek olursak bu eldiven çeşidi inşaat işçilerinin sıklıkla kullandığı eldiven çeşitleri arasında yer almaktadır. Zorlu inşaat işlerinde ellerin nasır tutmasını engellemek için tercih edilebilecek güzel bir modeldir. Ayrıca bu eldiveni kimyasal ürünlere karşı da kullanabilmeniz mümkündür. lastik eldivenlere alerjisi olan kimseler için son derece uygun bir üründür.

Bez eldivenleri ise basit işlerinizde kullanabilirsiniz. Üst düzey güvenlik isteyen işlerde kullanılması uygun değildir. İş güvenliği eldivenler arasında montaj eldiveni de ayrı bir öneme sahiptir. Eldivenin kabalığını unutturan bu çeşitte hassasiyet son derece yüksek olduğu için montaj işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

Kot eldiven çeşidi de basit ısılara karşı kullanabileceğiniz hafif ısılara dayanıklı bir eldivendir. Kaynak eldiven ise kaynak sırasında elinizin hasar görmesini engelleyecek ve bileğinizin biraz daha üzerine çıkan bir eldiven modelidir. Argon ve kevler eldiven modelleri de bu kapsamda kaynak işlerinde kullanılabilmektedir.

Tüm Eldiven Modelleri Burada

Yukarıda saymış olduğumuz eldiven modellerini görünce bu kadar ürünü nerede bulacağım da inceleyeceğim demiş olabilirsiniz. İşte bu  ihtiyacınızın farkında olan sitemiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için tüm bu eldiven çeşitlerini ve modellerini bir araya topladı. Bu sayede hepsini inceleyebilir ve birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Bu sayede aklınız diğer almadığınız ürünlerde kalmayacaktır zira sizler zaten en iyi seçimi yapmış olacaksınız.

Bunun yanı sıra tüm eldiven modellerinde birbirinden uygun fiyat seçeneklerinin var olması da son derece avantajlıdır. Bunlara ek olarak bir de kargo ücreti ödememeniz durumu daha da ileriye taşımaktadır. Ayrıca sitemiz teknik personellerinin talebiniz halinde sizlere yardım etmesi de azımsanmayacak derecede önemlidir. Acil ihtiyaçlarınız oluştuğunda bir tık ile sipariş verebilir ardından da en kısa süre içerisinde ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Sitemizde yer alan iş güvenliği eldivenler ürünleri en üstün kaliteye sahip maddelerden üretildikleri için sizlere herhangi bir rahatsızlık da vermeyecek aksine hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır.

Yüksekte Çalışma Ekipmanları

Kimilerimizin bakmaya dahi çekindiği yüksekliklerde çalışanlar için yüksekte çalışma ekipmanları bir hayli önem arz etmektedir. Zira bu cesur kimselerin hayatları bu ekipmanlara bağlıdır. Bizler de sizlere bu yazımızda kimlerin bu ekipmanlardan faydalanması gerektiği, bu ekipmanların neler olduğu ve nasıl temin edebileceğiniz gibi sorularınıza cevap vereceğiz. İlk olarak yüksekte çalışanlar kimlerdir sorusuna cevap arayalım.

Yüksekte Çalışanlar

Yüksekte çalışanlar deyince akıllarımıza doğal olarak ilk inşaat işçileri gelmektedir. Bu yanlış değildir ancak yeterli değildir. Ayrıca çalışmak deyince eğlence amaçlı dağa tırmananları bu kapsamın dışında tutuyor gibi olsak da aslında dışında değiller. Zira onlar da aynı ekipmanları kullanmaktadırlar. Bu kapsamda inşaat işçilerinin yanı sıra yüksek binaların cam temizliğini yapan kimseler de yüksekte çalışan meslek grupları arasında değerlendirilebilirler. Ayrıca tamir işleri ile uğraşan meslek grupları da zaman zaman yüksek yerlerde çalışmak durumunda kalabilmektedirler. İşte bu sebeple bu gruplardan her birisinin bahsini edeceğimiz ekipmanlara ihtiyacı bulunmaktadır.

Hayat Kurtaran Ekipmanlar

Yüksekte çalışanların güvenliğini sağlamak adına üretilen ekipmanlar bir hayli fazladır. Dolayısıyla yüksekte çalışma ekipmanları alımını yaparken ve kullanırken son derece dikkatli olunmalı ve en ufak parçanın eksikliği dahi göz ardı edilmemelidir. Nitekim onlarca metre yükseklikten düşmek telafi edilemez zararların oluşumuna neden olacaktır. Peki bu ekipmanlar nelerdir? İşte bu sorunun cevabı:

 • Kemerler
 • Makaralar
 • Kasklar
 • İniş aletleri
 • Lanyard ve şok emiciler
 • Karabinalar
 • Ankrajlar
 • Çıkış aletleri
 • Mobil düşüş durdurucuları
 • Kurtarma aletleri
 • Halatlar
 • Sedyeler
 • Geri sarımlı düşüş durdurucuları
 • Tripod ve konsollar

Görüldüğü üzere liste uzadıkça uzamaktadır. Zira yapılan iş de bunu gerektirmektedir. Ayrıca bu ekipmanlar arasındaki malzemelere dikkat ettiyseniz göreceksiniz ki hem çıkış hem de iniş için parçalar yer almaktadır. Dolayısıyla hiçbir parçanın unutulmaması ya da hiçbir parçanın kalitesiz olmaması gerekmektedir.

Uluslararası Kalite Standartları

Bu ürünlerin özellikleri hem ulusal hem de uluslararası standartlarda belirlenmiştir. Böylelikle en sağlam şekilde çalışabilmek için gerekli olan bu ekipmanların asgari özellikleri belirlenmiştir. Sizler de buna göre ürünlerinizi tercih etmelisiniz. Bu kapsamda sitemiz bu standartlara son derece özenli bir şekilde riayet etmektedir. Nitekim işin ucunda insan canının olduğunun bilincinde hareket etmekteyiz. Bu amaçla ilk olarak can güvenliğini hedeflemekteyiz.

Dikkatli Kullanım

Yüksekte çalışma ekipmanları her ne kadar var olsa da iş yine de insanda bitmektedir. Çünkü bu ekipmanları kullanacak olan insandır. Bu sebeple bu ekipmanların iyi bir şekilde kullanılabilmesi için iyi bir eğitim almanız gerektiğini söylemeliyiz. Bunun yanı sıra her ne kadar üst düzey eğitimler alsanız da yine de dikkatinizi tam olarak toplamadan bu işlere girişmemenizi sizlere tavsiye etmekteyiz. Bunların yanı sıra her ne kadar kaliteli malzemeler alırsanız alın zamanla eskiyeceklerini unutmayınız. Eskimeseler dahi her iş öncesi bu ekipmanları kontrol etmek en doğru hareket tarzı olacaktır.

Tüm Ekipmanlar Burada

Bu kısa bilgilendirmenin ardından bu ekipmanları nerede bulabileceğiniz sorusunun cevabına geçelim. Yukarıda sayılan tüm ekipmanları sitemiz içerisinde bulabilir ve toplu bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Bu sayede eksik bir malzeme kalıp kalmadığını da daha rahat bir şekilde tespit edebilme şansınız doğacaktır. Ayrıca sitemizde bu ekipmanların birbirlerinden farklı modellerini de bulabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun olanı belirleyebilir ve ardından siparişinizi verebilirsiniz.

Eğer ürün seçiminde hata yapmak istemiyorsanız bu durumda sitemizin teknik personelleri ile görüşebilir ve onlardan yardım isteyebilirsiniz. Bu sayede en isabetli kararı vermeniz daha da kolaylaşacaktır.

Hızlı Teslimat

Sitemiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir. Bu kapsamda siz hangi saatte sipariş verirseniz verin siparişiniz direkt olarak hazırlanmaya başlayacaktır. Hazırlanan siparişiniz de en kısa süre içerisinde hazırlanıp kargoya verilecek ve adresinize iletilecektir. Bu sayede sizler de işinizden hiçbir zaman geri kalmayacak ve derhal çalışmaya hazır olabileceksiniz.

Sitemizde yer alan ürünlerimiz yukarıda belirttiğimiz kalite standartlarına da uyduğu için güvenlik noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızın garantisini vermek mümkündür. Ancak son derece ciddi bir iş olan bu alanda almış olduğunuz ekipmanları gözden geçirmeyi unutmayın. Ardından eğer yüksekte çalışma ekipmanları arasında hatalı olan bir malzeme var ise en kısa süre içerisinde yenisiyle değiştirilip sizlere teslim edilecektir.

Ledli Acil Çıkış Lambaları

Herhangi bir afet durumunda elektriklerin kesilmesi ve insanların paniğe kapılması durumlarında çıkış kapılarını gösteren ledli acil çıkış lambaları insanları yönlendirecektir. Bu sayede ne yaptığını bilmeyen insanlar otomatik olarak gösterilen yöne doğru kanalize olacaklardır. Ayrıca bu sayede insanların izdiham yaşamaları da önlenecektir. Zira karşıdan kimse gelmeyecek herkes aynı yöne doğru ilerleyeceklerdir.

İşte acil durumlarda yardımımıza koşan bu lambaların özellikleri, nereden satın alabileceğiniz gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik. Buyurun birlikte inceleyelim.

Lambaların Özellikleri

Bu lambalar acil durumlarda insanlara birçok katkı sunmaktadır. İşte bu katkıları yapan lambaların özellikleri:

 • İki taraflı ışıklı çıkış yazısı
 • Elektrik kesintisinde de çalışma özelliği
 • Şarj edilebilme
 • Kolay monte edilebilme
 • Düşük elektrik tüketimi

Yukarıda maddelediğimiz özelliklerin önemine sırasıyla değinmekte fayda bulunmaktadır. Öncelikle bu ürünün muhtemel bir elektrik kesintisinde çalışması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra şarj edilebilme özelliği sayesinde de elektrik kesintisi yaşanması halinde kendi şarjını kullanabilmektedir. Ürüne göre değişiklik arz etmekle birlikte 1-2 saatten 5-6 saate kadar elektriksiz çalışabilme özellikleri bulunmaktadır. Bu kadar süre sonrasında zaten çoğu şey olup bitecektir.

Bu ürünün çift taraflı çıkış yazısına sahip olması da her iki taraftan gelecek kimseleri yönlendirmesi bakımından son derece önemli olacaktır. Bunun yanı sıra bu tabelanın en görünür yere asılabilmesi de kolay monte özelliği sayesinde olmaktadır. kendisinde var olan aparatlar sayesinde hiç zorlanmadan monte işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra elektrik tüketimini neredeyse hiç yapmıyor olması da sürekli çalışmasını abes yapmamaktadır.

Kullanım Alanları

Ledli acil çıkış lambaları kullanım alanı olarak çeşitlilik arz etmektedir. Ancak bu alanların temel özellikleri toplu yaşanılan alanlar olmasıdır. Zira toplu yaşanılan yerlerde kalabalıklar karmaşa içerisinde hareket edebilirler. Bunu önlemenin yollarından ise bu tarz etkili önlemler almaktır. Bu toplu alanlar için örnek verecek olursak şöyle bir liste oluşturabiliriz:

 • Okullar
 • Hastaneler
 • Belediyeler
 • Diğer kamu binaları
 • Apartmanlar
 • AVM’ler
 • Hoteller
 • Yurtlar

Bu listeyi daha da uzatabilmek mümkündür. İşte neredeyse hayatımızın birçok alanında lazım olabilecek bu küçük ama etkili tedbiri herkesin alması gerekmektedir. Ayrıca bu çıkış işareti ile yangın merdivenlerinin işaret edilmesi de son derece önemli olmaktadır. Zira olası bir yangın durumunda en faydalı seçenek bu olacaktır. Bunun için ise yangın merdivenlerinin çıkışlarını kilitlememek de son derece önemli olacaktır. Aksi takdirde geçmişte de yaşadığımız gibi çok acı olayların yaşanmasına sebebiyet verebiliriz.

Sitemizden Sipariş İmkanı

Ledli acil çıkış lambaları arıyor ve hem kaliteli olsun hem de ucuz olsun diyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Zira sitemizde yer alan ürünlerin hepsi hem ulusal hem de uluslararası standartlara göre üretilmiştir. Bu sayede en kaliteli ürün olmalarının yanı sıra ücretsiz kargo, çeşitli kampanyalar gibi seçenekler ile birlikte de sitemizdeki ürünler son derece cazip bir hale gelmektedir.

Ürün Bilgileri

Sitemizde yer alan her bir ürün hem fotoğrafı hem de bilgileri ile birlikte yer almaktadır. Bu sayede almak istediğiniz ürünü daha iyi bir şekilde kararlaştırabilmekte ve isabetli kararlar verebilmektesiniz. Ayrıca ürün bilgilerini karşılaştırma özelliği sayesinde de arasında tereddüde düştüğünüz ürünleri birbiriyle karşılaştırabilir ve bu sayede de son derece doğru kararlar alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Ayrıca sitemizde satın alacağınız ürünü kullanan kimselerin yorumları da yer almaktadır. Bu sayede ürün hakkında daha detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Eksilerini artılarını, şikayetleri beğenileri bir arada görebileceğiniz bu bölüm sayesinde de tarafsız bir değerlendirme yapabilmek söz konusu olacaktır.

Garantili Ürünler

Sitemiz bünyesinde sizlere sunulan ürünler garantili olarak sunulmaktadır. Bu sayede herhangi bir arıza ya da şikayet ile karşılaşılması halinde direkt olarak bizi bilgilendirebilir ve gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz. Ürününüz yeniden bizlere ulaşınca gerekli incelemeler yapılacak ve sizlere ürün değişimi sağlanacaktır. Yeni ürününüz ise en kısa süre içerisinde sizlere ulaştırılacaktır.

Sitemize isterseniz akıllı telefonlarınız ile de girebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bu sayede masaüstü bir bilgisayardan elde edebileceğiniz tüm özellikler akıllı telefonlar sayesinde de sağlanmış olacaktır. Bu da sizlere zaman kazandıracaktır. Sizleri de en kısa süre içerisinde aramızda görmek ve en kaliteli ledli acil çıkış lambaları ürünlerini sergilemekten memnuniyet duyarız.