Opencart Modülleri


Yayın Tarihi: 03.10.2018 17:18 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:36
Yazılım Ve Programlama
Opencart Modülleri

Opencart Modülleri

E-ticaret sitelerinde sıklıkla tercih edilen ve kullanılan opencart modülleri sayesinde sizler de sitenizde birçok şeyi kendiniz yönetebileceksiniz. Peki bu modüller ne demektir? İlk olarak bu sorunun cevabını vererek konuya giriş yapalım.

Bu modül sayesinde sizler birçok farklı hizmeti bir arada toplayabilir ve bu sayede müşterilerinize daha düzenli bir hizmet sunabilirsiniz. Örnek olarak verecek olursak kargo takip modülleri sayesinde tüm kargoların takip sistemlerini bir arada toplayabilir ve hepsini aynı yerde müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik kargoların linkleri değişse dahi sizler de yönetim panelinden bu linkleri değiştirebilir ve bu sayede güncelleme yapabilirsiniz.

Opencart olarak adlandırılmasının sebebi ise bu modüllerin değişikliğe açık olmalarından gelmektedir. sizler de dilediğiniz yeni değişiklikler ile birlikte bu modüllerinizi güncel tutabilirsiniz.

Opencart Modül Çeşitleri

Sitemizde sizler için birçok farklı alanda tasarlanmış olan opencart modülleri yer almaktadır. Bunlardan yazımız içerisinde ayrıntılı olarak bahsedeceğiz.

İlk olarak yukarıda da değinmiş olduğumuz kargo takip modülü ile başlayalım. Bu nodül çeşidinde sizler de artık Ptt, Mng, Dhl, Sürat, Ups ve yurtiçi gibi birçok kargoyu tek bir modül ile takip edebilir müşterilerinizin de takip etmesine katkıda bulunabilirsiniz. Eğer bu kargolardan başka bir kargo ile anlaşmanız olması durumunda yönetici paneline girerek yeni kargonuzun linkini de ekleyebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin sayfanızdan ayrılmadan kargolarını takip edebilme şansları da olacağından son derece etkili bir yöntem olacaktır.

Seo Modülleri

Sitemizde birden fazla seo modülleri bulunmaktadır. Bu modülleri tercih etmeniz halinde bazı seo çalışmaları otomatik olarak yapılacaktır. Bu sayede sizler de iş yükünüzü azaltabileceksiniz. Bu modülü satın almak istediğinizde bizler ile iletişim kurarak kurulumun yapılmasını talep edebilirsiniz. Bu modüller de yine opencart oldukları için kodlamaya açıktırlar. Bu sayede sizler de satın aldıktan sonra yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Ödeme Modülleri

Sitenizden alışveriş yapan kimselerin tek bir sayfa içerisinde ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için ödeme modülleri bir hayli önem arz etmektedir. Bu kapsamda tüm ödeme usulleri ile uyumlu bir şekilde çalışacak ödeme modülleri sitemizde sizlerin hizmetlerine sunulmaktadır. Bu sayede ziyaretçileriniz ve müşterileriniz tek bir sayfa içerisinde ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Bu modülleri satın aldığınız takdirde sayfa içerisinde geriye doğru sayım sayacaı da gözükecek bu sayede müşterileriniz telefonlarına giden şifreleri süreleri içerisinde belirtilen alanlara gireceklerdir. Bu sayede de onların güvenli bir şekilde alışveriş yapmaları temin edilmiş olacaktır. Nitekim artık bilinçli müşteriler güvenlik kodu kullanmayan siteleri güvenli bulmamakta ve alışveriş yapmamaktadırlar. Dolayısıyla bu modüller sizlerin güvenilir olmanızı da sağlaması açısından önemli olacaktır.

Resimli Arama Modülleri

Sitemizde yer alan açık kaynak kodlu modüller arasında resimli arama modülleri de bulunmaktadır. Bu sayede ürünlerinizi arayan kimseler ürünlerin küçük bir fotoğrafı ile listelenmesini son derece beğeneceklerdir. Bu sayede aradıklarını daha kısa süre içerisinde bulabilecekler ve bu da onları memnun edecektir. Aksi takdirde sitenizi kullanışlı bulmayacaklar ve sitenizden hemen ayrılma refleksi gösterebileceklerdir.

Sepet Modülü

E-ticaret sitelerinde en kullanışlı alanlardan birisi sepetler olmaktadır. alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar ilk olarak beğendikleri tüm ürünleri sepete ekleyip daha sonra teker teker inceleme yaparlar. İşte bu imkanları sağlayan sepet modülü ile birlikte sizler de müşterilerinize bu imkanları sunabileceksiniz. Peki bu sepet modüllerinde ne gibi özellikler yer alacaktır?

İlk olarak belirtmek gerekir ki sepete atılan ürünlerin buraya kaydedilmesi ve her bilgisayarda görünmesi en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Bu sayede kullanıcıların her defasında ürünleri yeniden araştırıp bulması gerekmemektedir. Bunun da yanı sıra sepetteki ürünlerin posta adresine gönderilebiliyor olması da önemli özellikler arasında yer almaktadır.

Ayrıca sepete kaydedilen ürünler opencard modülleri sayesinde birbirleriyle de kıyaslanabilecek ve bu sayede de müşterileriniz daha hızlı ve doğru bir şekilde kararlarını verebileceklerdir.

Kaliteli Modüller ve Uygun Fiyatlar

Sitemizde yer alan opencard modülleri son derece uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Bu sayede en uygun fiyatlara elde edeceğiniz son derece kaliteli modüller ile hem kendi işlerinizi hem de müşterilerinizin alışverişlerini bir hayli kolaylaştırabileceksiniz. Ayrıca bu modüllerin kodlamaya açık olmaları da yeni özellikler ekleyebilmenize olanak tanıması sebebiyle de çok önemlidir.