RİBON


Yayın Tarihi: 20.12.2018 21:30 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:37
Barkod Ribon Etiket
RİBON

Barkod Ribon İlet Etiketleme Artık Çok Kolay

Barkod Ribon, son dönemlerde etkin bir şekilde etiketleme işlemlerinde tercih edilen bir malzeme olarak ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda zaman içerisinde gelişen yeni teknolojiler sayesinde bu ürünün kullanım özelliği de gün geçtikçe geliştirilmektedir. Barkod ribonu oldukça ekonomik bir etiketleme sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Barkodların etikete işlenmesi işlemini hem ekonomik bir şekilde yürüten hem de oldukça kaliteli bir şekilde baskı yapan bu araçlar, kullanım özelliklerinin geliştirilmesi sayesinde yoğun bir şekilde talep görmektedir. Bunun yanı sıra son zamanlarda argox barkod yazıcı ribon araçlarının yaygınlaşmasına paralel olarak barkot ribon malzemesinin kullanım alanında da ciddi bir genişleme söz konusu olmaktadır. Bu noktada firmamızın ziyaretçilere temin ettiği barkot ribon malzemelerinin hem kalitesiyle hem de uygun fiyat seçenekleriyle müşterilerin hizmetinde olduğu da bilinmektedir.

Barkod yazıcı ribon, barkod yazıcı araçları içerisinde en çok tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. Bu durumun oluşması ise barkod yazıcı ribon araçlarının etiketleme işlemlerinde oldukça pratik çözümler sunuyor olmasıdır. Ayrıca etiketleme, barkod ve raf etiketlerinde uygulanama yapabilen bu araçlar, sürekli yenilenen teknolojileri sayesinde kullanım alanlarını sürekli olarak arttırmaktadır. Ribon malzemesinin içeriği sayesinde çok dayanıklı bir malzeme olması, etiketleme işlemlerinde yoğun bir şekilde tercih edilmesinde de etkili olmaktadır. Bu noktada zebra barkod yazıcı ribon araçlarının da oldukça işlevsel araçlar olarak adından sıkça söz ettirdiğini de belirtmek gerekmektedir. Üretim dilinde tanımlı bir unsurlar sistemi olarak karşımıza çıkan barkod uygulamaları, yazıcı ribon araçları sayesinde çok daha pratik bir şekilde etiketlenebilmektedir. Firmamız gerek barkod ribon gerek barkod yazıcı ribon gerekse zebra barkod ribon araçlarının temini konusunda oldukça kaliteli ve güvenli bir hizmeti ziyaretçilerine sunmaktadır.

Barkod Ribon Çeşitleri Hakkında Genel Tanımlama

Barkod ribon  malzemesinin çeşitleri esasında ribon çeşitlerine bağlı olarak değişmektedir. Bu noktada ribon çeşitlerinden söz edecek olursak karşımız üç farklı çeşitte ribon çeşitleri çıkmaktadır. Bu ribon çeşitlerini sıralayacak olursak;

  • Wax Ribonlar
  • Wax/Resin Ribonlar
  • Resin Ribonlar

Olmak üzere üç farklı ribon çeşitlerinden söz etmek mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda ribon malzemesinin çeşitlerinin, rubon malzemesinin kullanım alanlarını da şekillendirdiği bilinmektedir. Wax ribon malzemesi, standart etiket baskılarında kullanılırken resin rubon malzemesi kuşe kağıt gibi farklı malzemeler üzerindeki baskılarda kullanılmaktadır.

Barkod ribon malzemesi çoğu etiket uygulamalarında kalıcı ve dayanıklı çözümler sunmasıyla da tanınmaktadır. Bu noktada gerek zebra yazıcı ribon araçları gerekse standart ribon barkod yazıcıcı araçlarında olsun ribon malzemesinin oldukça etkili bir kullanım özelliğinin bulunduğundan da söz etmek doğru bir yaklaşım olmaktadır. Esasında barkod uygulamalarında kullanılmak üzere son zamanların aranılan malzemesi olan barkod ribon malzemesine olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak ise; barkod ribon fiyatları üzerinde ciddi oranda bir değişim yaşanmaktadır. Ancak firmamız barkod ribon temini noktasında günlük fiyat değişikliklerinden etkilenmeyen ve müşterilerine oldukça kazanımlı fırsatlar sunan bir firma olarak adından sıkça söz ettirmektedir.

Barkod Ribon Nasıl Kullanılır?

Barkod ribon, barkod yazıcılarında kullanılan bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada kaliteli ve dayanıklı barkot etiketlerinin oluşturulması sürecinde yoğun bir şekilde kullanılan barkod ribon malzemesinin dayanıklılığı da günden güne gelişmektedir. Barkod etiket ribon ürünlerinin kullanışlı ürünler olması esasında bu ürünlerin tercih edilmesindeki en temel faktördür. Çok tercih edilmesi doğal olarak çok talep görmesine de sebep olmaktadır. Bundan dolayı ribon fiyatları dönemsel olarak dahi dalgalanabilmektedir. Ancak barkod ribon malzemesinin temini konusunda oldukça iddialı bir hizmet sunma noktasında başarılı olan firmamız, bu ürünleri uygun fiyat aralığında müşterilere sunmaktadır. Firmamız; müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibine sahip bir firma özelliğinde olduğu için genel olarak müşterilerin lehine çalışmalara imza atmaktadır.

Barkod ribon malzemes

ine gösterilen yoğun ilgi doğal olarak ribon imalatı sektörünü de hareketlendirmiştir. Esasında ribon imalatı sektörünün gelişmesi ribon fiyatları konusunu da olumlu yönde etkilemektedir. Bundan dolayı barkod ribon imalatı konusunda hizmet sunacak olan firmaların çokluğu, müşteriler açısından önemli bir kazanımı beraberinde getirmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında barkot ribon malzemesine olan talebin sürekli arttığı ve bu durumun doğal sonucu olarak ise, barkod ribon malzemesinin temini konusunun önem kazandığı bilinmektedir. Tam da bu noktada firmamız oldukça iddialı bir barkod ribon temini hizmetini müşterilerine sunarak oldukça önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

Wax Ribon Ürünlerimiz ile En Ekonomik Baskıları Yapın

Wax ribon malzemesi, termal transfer yönteminin oldukça ekonomik koşullarda yapılmasını sağlayan bir ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlerde tercih edilen wax ribon malzemesi uygun fiyatlı olmasından ötürü de tercih edilmektedir. Wax ribon malzemesini plastik bazlı etiketler haricinde diğer etiket türlerinin yüzde 90’ında kullanmak mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda wax resin ürünleri genel amaçlı etiketleme işlemlerinde, tekstil ürünleri etiketlemelerinde, raf ve kutu etiketlemelerinde etkili bir şekilde kullanılır. Çabuk erime özelliğine sahip olduğu için düşük ısılı baskılarda kullanılır. Bütün bu bilgiler ışığında müşterilerimize sunmuş olduğumuz wax ribon ürünlerimizin çok kaliteli ürünler olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz wax ribon malzemesinin uluslar arası kalite standartlarını karşılar özellikte olduğunu da söylemek mümkündür.

Wax ribon ürünlerimiz ile wellum, kuşe, kırılgan ve floresan kağıt bazlı etiketler üzerine baskılar yapılabilmektedir.  Wax ribon ile baskı yapmak çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle kâğıt bazlı etiketlere baskı yaparken kullanılan wax ribonlar  hem kullanım kolaylığı hem de uygun fiyatları ile de baskı işinde maliyeti düşürmektedir.

Wax Ribon Ürünlerimizin Kullanım Alanları

Wax Ribon ürünleri oldukça geniş kullanım alanına sahip bir ribon çeşididir. Genel amaçlı etiket kullanım alanlarında bu ürünün çok yoğun kullanıldığı görülmektedir. Günlük hayatta karşımıza çıkan birçok üründe bu model ribonun kullanıldığını görmekteyiz. Depolama ve lojistik alanında, fiyat etiketi olarak, ilaç sanayinde raf ve kutuların stoklanmasında, bahçe bitkilerinde,  taşıma uygulamalarında, perakende uygulamalarında olmak üzere oldukça farklı alanlarda kullanımı söz konusu olmaktadır.

Wax ribon, özeliklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Wax ribon standart, wax ribon Premium, Wax ribon Premium plus olmak üzere çeşitlenmektedir. Bunun yanında bu ürünlerin satın alınması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus wax ribon ölçüleridir. Bu ürünün kullanılacağı barkod ile uyumlu ölçülerde wax ribonun alınması gerekmektedir.

Wax Ribon ürünlerimiz tüm barkod yazıcılara uyumlu olarak üretilmiş olup bu ürünlerin tedarik edilmesi konusunda firmamız müşterilerimize her türlü hizmeti vermek üzere beklemektedir. Wax ribon ürünlerimizin farklı modelleri ve bu modellere ait yedek ürünlerin karşılanması için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Resin Ribon Ürünlerimizle Kaliteli Baskılar Yapın

Baskı yöntemlerinden birisi Termal Transfer baskı yöntemidir. Termal Transfer baskı yöntemi işleminde kullanılan şerit filmler ise ribon olarak isimlendirmektedir. Rulo şeklinde olan ribon malzemesinin bir yüzeyinde sıcakta eriyen mürekkep bulunmaktadır. Diğer tarafında ise; taşıyıcı ve koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Ribon malzemesi temel özellikleri bakımında üçe ayrılır. Ribon ürünlerinin Wax ribon, Wax resin ribon ve Resin rubon olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Resin ribon daha çok sentetik özellikteki etiket baskılarında kullanılmaktadır.

Ribon türleri arasında en dayanıklı ribon türü olarak tanımlanmaktadır. Yüksek ısılarla karşılaşacak olan etiketlerde resin ribon malzemesi tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra aşınma ve kimyasallarla karşılaşma olasılığı bulunan etiketlerde de resin ribon tercih edilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında müşterilerimizin kullanımına sunmuş olduğumuz resin ribon malzemesinin yukarıda sıralanan tüm özellikleri karşılar vaziyette olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra resin ribon ürünlerimiz piyasaya göre çok daha uygun fiyat koşullarında müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Resin ribon malzemelerimizle polimid, polyester, polietilen ve polipropilen baskı yapmak mümkün olmaktadır. Resin ribon ürünlerimizde reçine oranı diğer farklı çeşitlere oranla çok daha yüksek seviyedir. Bu durum ise resin ribon ürünlerimizin çok daha kaliteli baskılar yapmasında etkili olmaktadır. Karışımında reçine, balmumu, karbon ve bazı kimyasallar bulunan resin ribon malzemelerimiz uluslar arası kalite standartlarını karşılar bir özelliğe sahiptir. İçeriği ve kullanım özelliği sayesinde tekstil baskılarında oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir. Resin ribon malzememizin en ağır yıkamalara dayanıklı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Kaliteli resin ribon malzemelerimizden satın alarak çok kaliteli etiket baskılarıyla tanışabilirsiniz.

Müşterilerimize Sunmuş Olduğumuz Resin Ribon Ürünlerimiz

Sorunsuz baskıların en önemli malzemelerinden birisi olan resin ribon ürünlerimiz, çokça talep gören ürünlerdir. İçeriği sayesinde son derece kaliteli baskıların yapılmasında etkili olan resin ribon malzemelerinin pek çok farklı türünü firmamızdan temin etmeniz mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda müşterilerimize sunmuş olduğumuz resin ribon malzemelerinin listesini sıralayacak olursak;

Resin ribon malzemelerimizin tamamı dışa sarım özelliğine sahiptir. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz resin ribon ürünlerimizin çeşitleri sürekli olarak güncellenmektedir. Bu durum ise doğal olarak sürekli en yeni resin ribon malzemelerini müşterilerimize sunmakta etkili olmaktadır.

Resin Ribon Ürünlerimizin Fiyatları

En dayanıklı ribon türü olarak dikkatleri üzerine çeken resin ribon malzemesi, ithal bir malzemedir. Bu durumdan kaynaklı olarak fiyatlandırılması da döviz kuru üzerinden yapılmaktadır. Resin ribon malzemesinin fiyatlarının döviz kurunun etkisinde olması zaman zaman bu ürünlerin fiyatlarında bir dalgalanmanın yaşanmasında etkili olmaktadır. Firmamız yüksek adetli alımlar yaptığı için firmamızın stoklarında resin ribon malzemelerinde bol miktarda bulunmaktadır. Bu durum ise müşterilerimizi olası fiyat dalgalanmalarından korumaktadır. Bu sayede firmamız piyasaya oranla çok daha uygun fiyat koşullarında resin ribon ürünlerini temin etmektedir. Sizde kaliteli resin ribon malzemelerimize uygun fiyatlı olarak sahip olmak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızdan satın almış olduğunuz ürünler aynı gün içinde kargoya verilmektedir.

d110a Ribon ile Kaliteli Etikleme

Ribon, barkod yazıcılarda termal transfer baskısı yapılabilmesi için kullanılan bir üründür. Ribon, yapılan baskının çok uzun süre ürünün üzerinde kalmasını sağlamaktadır. Bunun dışında ribonun kullanılmasında bir diğer sebep de maliyetlerinin oldukça uygun olmasıdır. Ribonlar baskıda kullanılan yazıcılarda etiket ile yazıcının arasına yerleştirildiği için yazıcının ömrünü uzatmaktadır. Ribonlar kazıcıların lafa kısımlarını koruma görevini de yerine getirmektedir. d110a Ribon çeşidi de bu şekilde etiketleme sırasında kullanılan bir üründür.

Yıkama talimatı ribonları içinde yer alan d110a Ribon 150 dereceye kadar olan ısılarda dayanıklılık göstermektedir. Bu ribonlar yıkamaya, kuru temizlemeye ve ütüye dayanıklıdır. Ayrıca d110a Ribon ürünleri dış şartlara ve yapılan alkol testlerine karşı dayanıklı, kimyasal ve sentetik ürünlerden etkilenmeyen, elektriklenmeyen ve her türlü baskılar için ideal olan bir termal transfer ribonudur. Bu ürünlerde azaltılmış barkod yazıcı kafası sayesinde barkod yazıcıların kafasının ömrünü bu ürünlerin kullanımı uzatmaktadır. Bu ribonlar dikine veya normal şekilde basılabilmektedir. d110a Ribonlarda 4 puntonun üzerinde küçük karakterlerle oluşturulan yazıların baskısını oldukça iyi bir şekilde yapmaktadır.

d110a Ribonun yapımında kullanılan malzemelere bakıldığı zaman bunlar PE, PP, PVC, PET, Polyester folyo, Japon Akmaz, Saten Etiket şeklinde sıralanmaktadır. Bu çeşit ribonlar deniz suyuna, ultraviyole ışınlarına, hava etkilerine karşı mukavemet göstermektedir. d110a Ribonun yapımında karbon, reçine gibi bazı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu ribonların üretim aşamasında tüm dayanıklılık testleri yapıldığı için tekstil baskılarında ve basım sonrası yıkamalarda oldukça ağır şartlara dayanıklık göstermektedir.

d110a Ribon kullanım Alanları

Bu ribon çeşidi yıkama talimatı ürünleri içerisinde yer almaktadır. Bu ürünlerin kalitesine ve uygulandığı kumaşlara bakıldığı zaman her türlü kumaşa uygulanabildiği görülmektedir. Naylon, polyester, asetat, rayon türü tüm kumaşlarla güvenle kullanılabilmektedir. d110a Ribon uygulama hızına bakıldığında 250 mm/sn. bir hızla baskısının yapılabildiği görülmektedir.

d110a Ribon seçimi yapılırken kullanılacağı yazıcının özelliklerine ve yazıcının kafa kısmına uyup uymadığına bakılıp öyle alınmalıdır. Bu konuda ribonların ölçülerinin ve uyumlu olduğu yazıcıların çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Firmamız bu konuda müşterilerin her türlü sorusuna cevap bulabilecekleri ve aradıkları ürüne ulaşabilecekleri bir hizmet sunmaktadır. Firmamızda farklı ölçülerde yazıcı kafasına ve farklı marka yazıcılarla uyumlu ribon çeşitlerine ulaşmanız mümkündür.