Yüksekte Çalışma Malzemeleri


Yayın Tarihi: 03.10.2018 17:35 Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 11:49
İş Güvenliği
Yüksekte Çalışma Malzemeleri

Yüksekte Çalışma Malzemeleri

Yapı sektörü başta olmak üzere bazı sektörlerdeki çalışanların yüksekte çalışmaları gerekmektedir. Yüksekte çalışmak ise birçok risk içermekte olup buna uygun önlemlerin alınması gerekmektedir. Söz konusu önlemlere gereken özenin gösterilmemesi durumunda ortaya istenmeyen sonuçlar çıkacaktır. Bu önlemler alınırken yüksekte çalışma malzemeleri etkin olarak kullanılmakta ve yüksekte çalışan kişilerin güvenliklerini üst seviyelere çıkarmaktadır. Firmamız uzun zamandır iş güvenliği ve iş kıyafetleri ile ilgili üretimler yapmakta ve sektörün bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Uluslararası kalite standartlarına göre üretilen bu ürünler dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Yüksekte çalışma malzemeleri üretimi yapan firmamız, söz konusu ürünleri doğrudan müşteriye ulaştırmakta ve araya aracı mağaza girmemektedir. Bu da fiyatların çok daha düşük olmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da üretimlerini yapan firmamız bünyesinde 30 personeli istihdam etmektedir. Perpa’da 3 katlı mağazası bulunan firmamız yüksekte çalışma malzemeleri imalatı konusunda son derece hassas olup üretimlerin her aşamasında kalite kontrol yapmaktadır. Bu malzemelerin üretimlerinde kullanılan her şeyin en kaliteli olanlarından kullanılmaktadır. Ayrıca uzman personelimiz üretimleri sırasında kalite işçilik ile ürünlerin kalitesinin daha da artmasını sağlamaktadır. Yüksekte çalışma malzemeleri üreten firmalar arasında üretmiş olduğu ürünlerin kalitesiyle sivrilen firmamız toptan ve perakende satış yapmaktadır. Müşterilerimizin vermiş oldukları siparişler kısa sürede üretilmekte ve kargo ile istenilen adrese gönderilmektedir. Böylece müşterilerimiz çok kısa sürede bu ürünleri temin etmiş olmaktadır.

Yüksekte çalışma malzemeleri denildiği zaman çok geniş bir ürün çeşitliliğinden bahsedilmiş olmaktadır. Yüksekteki her bir ayrıntı için farklı malzemeler kullanılabilmekte ve kullanılan bu malzemeler sayesinde çalışanların güvenlikleri üst seviyeye çıkarılmış olmaktadır. Yüksekte çalışma malzemelerinden bazıları şunlardır:

 • İş emniyet kemerleri
 • Paraşüt tipi emniyet kemeri
 • Çelik kanca karabina ve diğer karabinalar
 • Duvara sabitleme aparatları
 • Çift kollu şok emici
 • Tek bacaklı lastikli şok emici
 • Düşüş tutucu can halatı
 • Yatay yaşam hattı
 • Konumlandırıcı Lanyard
 • Uzatma halatı
 • Landyard ve şok emiciler
 • İki bacaklı Lanyard
 • Geri sayım düşüş durdurucu
 • Kendinden toparlanabilir düşme önleyici

Yukarıda belirtilen malzemelerin dışında da farklı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin her biri farklı bir rol üstlenmekte ve çalışanların güvenliklerini sağlamaktadır. Firmamız yukarıda bulunan ürünlerin kalitesini artırmak için sürekli çalışmalar yapmakta ve çok daha etkili sonuçlar vermesini sağlamaktadır. Ülkemizde yaşanan iş kazalarına genel olarak bakıldığında söz konusu kazaların her 3 tanesinden 1’i yüksekten düşme nedeniyle gerçekleşmektedir. Bundan dolayı yüksekte çalışma malzemeleri konusuna son dönemde daha fazla önem verilmekte ve bu ürünlerin daha da geliştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız ise bu çalışmaları çok uzun süredir yapmakta ve çalışanların güvenliklerini maksimum seviyede sağlamaktadır. Firmamız tarafından üretimi yapılan yüksekte çalışma malzemeleri, çalışanların can güvenlikleri ile doğrudan ilişkili olduğu için söz konusu çalışmalara daha fazla önem verilmekte ve büyük bir hassasiyet içerisinde yürütülmektedir.

Yüksekte çalışma malzemeleri çalışanlar için çok önemli bir faktör olup çalışanların hem güvenliklerini sağlamakta hem de performanslarını artırmaktadır. Kendini güvende çalışan personel çok daha rahat çalışmakta ve bu da yapılan işin kalitesini ve hızını olumlu şekilde etkilemektedir. Fakat kendini güvende hissetmeyen ve her an tehlikeli durum yaşama endişesini taşıyan kişiler, işlerini hem daha yavaş yapmakta hem de istenilen kalitede olmamaktadır. Bundan dolayı yüksekte çalışma malzemeleri üretimi yapan firmamız, bu şekilde çalışan kişilere çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Çalışanların kullandıkları ürünler kişilerin boy ve ağırlıklarına göre farklılık göstermekte ve firmamız bu detayı dikkate alarak üretimlerini yapmaktadır. Böylece güvenlik çok daha üst seviyelerde sağlanmış olmaktadır.

Uzun yıllardır sektörde hizmet veren firmamız müşteri memnuniyetini odaklı hizmet vermekte ve yüksekte çalışma malzemeleri üretimini bu bilinçle yapmaktadır. Bunun dışında kişilerin can güvenliği konusu da eklenince çok hassas olunmakta ve üretilen ürünlerin kontroller sürekli yapılmaktadır. Böylece kalite standartları yükselmiş olmaktadır. Firmamız tarafından üretilen yüksekte çalışma malzemeleri fiyatları çok uygun seviyelerdedir. Firmamızdan bu ürünleri almak isteyenler online olarak da sipariş verebilmektedir. Siparişlere ait ödemeler ise kredi kartıyla yapılabilmekte üstelik 9 takside varan seçenekler bulunmaktadır. Söz konusu ürünleri almak isteyen müşterilerimizin bize farklı yollarla ulaşmaları yeterlidir.