Online Kurumsal Alışveriş Sitesi
İş Güvenliği Gözlüğü

İş Güvenliği Gözlüğü

İş güvenliği gözlüğü, insan vücudunun en hassas bölgelerinden olan gözlerin korunması, amacıyla kullanılıyor.  Çalışma ortamlarında farklı ışık ve tehlike koşulları bulunur. Bu durum gözlük kullanımını zorunlu hale getiriyor. Standart iş gözlüklerinde lens rengi ve koyulukları belirleyici rol oynar. Genel kullanımlarda şeffaf gözlükler kullanılırken, güneşli çalışma ortamlarında koyu renkli gözlükler tercih edilir. Sarı renkli iş gözlükleri ışığın yetersiz olduğu çalışma ortamlarında kullanılıyor. Kaynak yapan işçiler ise infrared ışınlarını engelleyen özel iş gözlüğü kullanmaktadırlar. İşyerlerinde kullanılan gözlüklerin belli başlı İş güvenliği standartlarıvardır. Bu standartlara uygun olup olmadığına dair belli başlı testlerden geçen İş güvenliği gözlükleri, üzerlerine konulan bir takım işaretlerle geçtikleri testler hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Firmamız, iş güvenliği alanında tüm testleri geçmiş olan iş güvenliği gözlüklerini müşterilerine sunmaktadır.

İş sağlığı gözlüklerinin üzerinde yasal olarak bulunması zorunlu olan işaretler vardır. Bu işaretler gözlük üzerinde, Üretici logosu ve CE sembolü ile birlikte belirtilirler. Ülkemizde kısaltması EN olan Avrupa standartları kullanılmaktadır. Amerikan standartların ait olup ülkemizde satılan gözlükler kafa karışıklığı oluşturuyorsa da ülkemizde Avrupa İş güvenliği gözlüğü standartları kullanılmaktadır. Göz ve yüz koruma materyalleri:

 • Darbeler karşı koruma
 • Ultraviyole ışınları, iyonize edici radyasyon ve elektrik arklarına karşı koruma
 • Bilgisayar ortamında koruma
 • Lazer ışınlarına karşı koruma
 • Likit sıçramalar, erimiş metal, toz, gaz ve yüksek sıcaklığa karşı koruma

Gibi tehlikelere karşı yapılmaktadır. İlgili ekipmanın ilgili işlerde kullanılması verimli koruma sağlayacaktır.

Bahsi geçen tehlikelere karşı etkili sonuç veren İş güvenliği gözlüğü özellikleri, doğru belirlenirse en iyi koruma sağlanmış olur. “Kişisel koruyucu donanımların işyerlerinde kullanılması hakkında yönetmelik” içeriği incelendiğinde göz ve yüz koruyucuları şu sınıflandırılmıştır

 • Gözlükler
 • X ışını gözlüğü, lazer ışını gözlüğü, ultraviyole, infrared, görünür radyasyon gözlükleri
 • Dalgıç tipi gözlük
 • Yüz siperleri
 • Ark kaynağı maske ve baretleri

Altı çizilmesi gereken bir konu görme, işitme ve solunum organlarının yüz bölgesinde bulunmasından dolayı karma bir koruyucu ekipmanları olmasıdır. Göz koruma malzemelerinde aranan özellikler; hafif, darbeye karşı dayanıklı, net görüntü sağlaması ve uzun ömürlü olmasıdır. Polikarbonat malzemeden üretilen gözlükler dayanıklı ve hafif olması yönüyle tercih edilmektedir.

Yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız kişisel koruyucu donanım kapsamında materyalleri sizlere sunmaktayız. İş güvenliği gözlüğü fiyatları uygun ekipmanlarımız arasındadır. İş güvenliği sektörüne yeni bir anlayış ve deneyimli kadromuzla sektörde iddialı bir firmayız. Ürünlerimizde dayanıklı, uygun buğu önleyici kaplamaları olan ve çizilmeye karşı korumalı ürünler yer alıyor. Kaliteyi uygun fiyata alabileceksiniz. Farklı yüz boyutları ve şekillerine uygun ayarlanabilir ve temas ettiği noktalarda kullanılan yumuşak malzeme sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ürün yelpazemizde bulunan koruma ve konfor özelliklerine ilave olarak, şık ve modern ürünlerimizle sizler hizmet sunmaktayız. Göz koruyucu materyallerimiz diğer kişisel koruma donanımlarıyla uyum sağlar özelliklerdedir. Göz koruyucu ürünlerimiz işitme ve maske koruma ekipmanlarıyla kombine edilebilmektedir.

İş güvenliği gözlüğü fiyatı söz konusu olduğunda firmamız, hem kaliteli hem iş güvenliği standartlarını karşılayan hem de uygun fiyatlı olan gözlükleri müşterilere sunduğu bilinmektedir. Likit küçük bir parça bile akut konjunktiviteye sebep olabilmektedir. Fırlayan sert bir parçacık göz retinasında yırtıklara yol açmakta ve görme kayıplarına neden olabilmektedirler. Tüm bu risklere karşı etkili olabilecek standartlarda koruyucular kullanmak gerekir. EN 166 standartlarına göre üretilmiş gözlüklerimizle tam bir koruma sağlayacaksınız. Asetat ve polikarbonat malzemelerden üretilen ürünlerimiz,  sıçramalara, gaz, toz, erimiş metal veya sıcaklığa karşı etkili koruma sağlıyor. Koruyucu gözlüklerimiz, pvc kaplı çerçeveleriyle hafif ve esnek özelliktedir. Çift lens kaplama özelliği sıcaklığa karşı etkili olmaktadır. Kimyasal malzemelerden gelebilecek zararlara karşı da karboglas kaplama gözlüklerimizi öneriyoruz. Anti-mist kaplama nem emici vazifesi görmektedir.

İş güvenliği gözlüğü kullanma talimatı, uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda daha etkili bir koruma sağlamaktadır. Ürünlerimiz dayanıklılık testini geçmiş ürünlerden oluşmaktadır. Konu göz olunca özellikle ışınlara maruz kalma konusu gündeme gelmektedir. Ultraviyole ışınları, kızıl ötesi ışınlar ve kaynak ışınları katarakt ve retinal yanmalara yol açmaktadır. Maruz kalınan ışınları filtre edebilen ve standartlara uygun gözlüklerimizle göz sağlığınıza özen gösteriyoruz. Bilgisayar ekranları uzun süreli kullanım ve ışığın uygun yerden gelmemesi göz yorgunluğuna sebep olmakta, buna bağlı olarak baş ağrıları oluşmaktadır. Kızılötesi ışınlara karşı yüzde 90 filtre edilmiş lenslerimizle bu probleme de etkili çözümler üretmekteyiz. Sizde iş güvenliği gözlüğü kalite standartlarını yüksek bir oranda karşılayan ve üstelik uygun fiyatlı ürünlerimizden satın almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

İş Güvenliği Gözlüğü

İş güvenliği sayesinde çalışanların sağlıkları yani tüm vücutları korunmaktadır. Korunan bölgeler için kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Çünkü vücutta bulunan bazı bölgeler çok daha hassas olup daha farklı yollarla korunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi de göz olup çalışanların gözler iş güvenliği gözlüğü ile korunmaktadır. Son derece hassas bir organ olan göz, en ufak dış etkenden etkilenmekte olup bundan dolayı üst seviyede bir koruma gerekmektedir. Bunun bilincinde olan firmamız iş güvenliği gözlüğü üretimi sırasında bu durumların tamamını dikkate almakta ve buna göre üretimlerini yapmaktadır. Bu gözlüklerin üretimi sırasında dış ortamdan gelebilecek farklı şiddetteki ışıklar ya da etraftan sıçraması muhtemelen çok küçük parçalar dikkate alınmakta ve bunlara uygun koruma sağlanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü imalatı yapan firmamız, uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde bu üretimleri yapmaktadır. Firmamız tarafından üretilen ürünlerde CE ve EN (Avrupa Standartları) sembolleri yer almaktadır. İstanbul’da faaliyet göstermesine rağmen ülkenin her yerine bu gözlüklerden gönderebilen firmamızın Perpa’da 3 katlı mağazası bulunmaktadır. Ayrıca firmamız bünyesinde 30 kadar uzman personel bulunmakta ve bu personeller sayesinde yüklü miktarlardaki siparişler çok kısa zamanda tamamlanmaktadır. Satışlar toptan ve perakende olarak yapılmakta olup ayrıca online satış seçeneği de bulunmaktadır.  Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatları ise son derece uygundur. Bunun temel sebebi söz konusu gözlüklerin üretimden sonra doğrudan müşteriye ulaşmasıdır.

İş güvenliği gözlüğü standart özellikte olmayıp kullanılacak olan ortama göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Bunun nedeni ise her çalışma ortamının kendi has şartları bulunmakta ve bu şartlar da gözleri farklı şekilde etkilemektedir. Normal şartlara sahip bir çalışma ortamında şeffaf renkteki gözlükler kullanılırken aşırı ışık alan yerlerdeki gözlüklerin cam renkleri koyu olmaktadır. Yeterince ışık alamayan yerlerde ise sarı cam rengine sahip gözlükler kullanılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi iş güvenliği gözlüğü üretimi yapılırken çalışma ortamının şartlarının tam olarak bilinmesi ve buna göre üretimlerin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gözlükler istenilen güvenliği sağlamada yetersiz kalabilmektedir. Bu gözlükler çalışanlara şu faydaları sağlamaktadır:

 • Etraftan gelebilecek ani darbeler karşı koruma
 • Lazer ışınlarına karşı koruma
 • Likit sıçramalar, erimiş metal, toz, gaz ve yüksek sıcaklığa karşı koruma
 • Gözle görünmeyen ultraviyole ışınları, iyonize edici radyasyon ve elektrik arklarına karşı koruma
 • Bilgisayar ortamında koruma

İş güvenliği gözlüğü yukarıda belirtilen durumlara ve bunlar gibi farklı durumlara karşı tam koruma sağlamaktadır. Fakat üretimlerinin buna uygun olarak yapılması çok önemlidir. İş güvenliği gözlüğü üreten firmalar arasında üretmiş olduğu gözlüklerin kalitesiyle öne çıkan firmamızın en büyük avantajı yıllardır bu sektörde hizmet vermesi ve buna bağlı olarak tecrübe sahibi olmasıdır. Bu tecrübe ile hangi ortamlarda hangi özelliklere sahip gözlükler kullanılması gerektiği rahatlıkla belirlenmekte ve buna uygun gözlükler kısa sürede üretilmektedir.

İş güvenliği gözlüğü bazı ürünlerde yüz koruyucu ekipman ile bütünleşik olarak kullanılabilmektedir. Yapılacak olan işin özelliklerine böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. Göz ve yüz koruyucuları incelendiğinde bununla ilgili bir sınıflandırma yapıldığı görülmektedir. Bu sınıflandırma şu şekildedir:

 • Gözlükler
 • Dalgıç tipi gözlük
 • Ark kaynağı maske ve baretleri
 • Yüz siperleri
 • X ışını gözlüğü, lazer ışını gözlüğü, ultraviyole, infrared, görünür radyasyon gözlükleri

Söz konusu ürünlerin hafif, darbeye karşı dayanıklı, görüşü engellememe ya da kısıtlama ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Firmamız üretimlerinde bütün bunları dikkate almakta ve üretimlerinde bu özellikleri sağlayacak en iyi maddelerden birisi olan polikarbonatları kullanmaktadır.

İş güvenliği gözlüğü üretimi yapan firmamız ürünleri EN 166 standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Göze zarar verebilecek bütün unsurlar en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmekte ve üretimler bu sonuçlara göre yapılmaktadır. Kısaca ürünlerimiz çalışanların gözlerine tam koruma sağlamakta ve görünen ya da görünmeyen bütün etkenleri rahatlıkla engellemektedir. Firmamızdan ürün almak isteyen müşterilerimiz online olarak da sipariş verebilmektedir. Ödemelerde kredi kartı seçeneği de bulunmakta olup ayrıca kredi kartına 9 taksit yapabilme imkanı da vardır. Firmamız tarafından üretilen iş güvenliği gözlüğü fiyatı ise dışarıdaki mağazalara göre çok daha uygun seviyelerdedir. Bunun temel nedeni üreticiden müşteriye doğrudan giden ürünlerdir. Siparişler kısa sürede hazırlanarak müşterilere gönderilmektedir.

Değerli Müşterimiz web sitemiz de Tüm kurumsal ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz. Başta Ofis Tüketim ürünlerinden; toner , kartuş, yazıcı sarf malzemeleri, Diğer ürün gruplarımız; İş güvenliği alanında İş ayakkabıları , iş kıyafetleri , iş güvenlik ekipmanları ve malzemeleri gibi bir çok kurumsal firmaların ihtiyaçlarını tedarik etmekteyiz. Firmamız en uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermektedir. Toplu alımlarda düşük kar marjları ile size en iyi fiyatları sunuyoruz. Bu nedenle Toplu alımlar da firmamız ile iletişime geçerek mutlaka teklif isteyin.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu