Whatsapp
Online Kurumsal Alışveriş Sitesi
Online Kurumsal Alışveriş Sitesi
39 Ürün Bulundu
Reflektif Kumaşlar
Fiyatı

200,00 TL +KDV

216,00 TL
Fiyatı

USD30,00 +KDV

USD32,40
Fiyatı

USD20,00 +KDV

USD21,60
Fiyatı

USD28,00 +KDV

USD30,24
Fiyatı

USD20,00 +KDV

USD21,60
Fiyatı

USD18,00 +KDV

USD19,44
Fiyatı

USD12,00 +KDV

USD12,96
Fiyatı

USD12,00 +KDV

USD12,96
Fiyatı

USD23,00 +KDV

USD24,84
Fiyatı

USD295,00 +KDV

USD348,10
Fiyatı

USD247,00 +KDV

USD291,46
Fiyatı

USD30,00 +KDV

USD35,40
Fiyatı

USD100,00 +KDV

USD108,00
Fiyatı

USD570,00 +KDV

USD615,60
Fiyatı

USD1.102,00 +KDV

USD1.190,16
Fiyatı

USD90,00 +KDV

USD106,20
Fiyatı

USD20,00 +KDV

USD23,60
Fiyatı

USD416,67 +KDV

USD491,67
Fiyatı

USD769,23 +KDV

USD907,69
Fiyatı

USD127,28 +KDV

USD150,19
Fiyatı

USD583,34 +KDV

USD688,34
Fiyatı

USD1.076,92 +KDV

USD1.270,77
Fiyatı

USD90,00 +KDV

USD106,20
Fiyatı

USD480,00 +KDV

USD566,40
Fiyatı

USD630,00 +KDV

USD743,40
Fiyatı

USD86,00 +KDV

USD92,88
Fiyatı

USD86,00 +KDV

USD92,88
Fiyatı

USD45,00 +KDV

USD48,60

 

TÜM REFLEKTÖR ÇEŞİTLERİMİZ AŞAĞIDA LİSTELENMİŞTİR. 100,1000,10.000 METRELİK PAKETLER OLUŞTURULMUŞTUR.SEPETE ATARAK KREDİ KARTINIZLA VEYA HAVALE YAPARAK SATIN ALABİLİRSİNİZ. 


SATIŞLARIMIZ TOPTANDIR. MİNİMUM REFLEKTÖR KUMAŞ SATIŞIMIZ 100 METREDİR. TOPTAN FİYATLAR 10 BİN METRE İÇİN GEÇERLİDİR. AŞAĞIDA LİSTELENEN FİYATLAR PAREKENDE FİYATLARDIR. KREDİ KARTINIZLA VEYA HAVALE SEÇENEĞİ İLE SATIN ALABİLİRSİNİZ. SİPARİŞLERİNİZ AYNI GÜN KARGOYA VERİLMEKTEDİR.

Alev Almaz Reflektif Kumaşlar | PVC Reflektif,Reflektif Kumaşlar | Reflektörlü Dokuma Şeritler | Transfer Baskı Reflektif çeşitlerini firmamızdan satın alabilirsiniz.

Firmamız Onlinesatınal Bilgi Teknolojileri iş güvenliği tekstil alanında ihtiyaç duyduğunuz reflektör kumaş kategorisinde pamuklu ve polyester şeklinde kumaşlar satışı yapmaktadır.

Farklı türde ve ölçülerde reflektif yani reflektörlü fosforlu kumaş türlerimiz bulunmaktadır.

Genişlikleri 1 cm ile 1 m2 şeklinde aralıklarda satışlarımız mevcuttur. Reflektif fosforlu Kumaşlarımızın hazır kesilmiş 1,3,5 cm şeklinde de alabilirsiniz, 1 m2 Polyester reflektif fosforlu kumaş 10 TL+KDV,1 m2 Pamuk reflektif fosforlu kumaş 12 TL+KDV şeklinde alabilirsiniz.

PERPA'DA REFLEKTİF REFLEKTÖRLÜ FOSFORLU KUMAŞ SATAN FİRMA

Fiyat Teklifi için : satis@perpaiskiyafetleri.com Mail Atınız.

TOPLU ALIMLARINIZ İÇİN FİYAT VE TEKLİF TALEPLERİNİZİ MAİL ADRESİMİZE GÖNDEREBİLİRSİNİZ. 30 DK İÇİNDE GERİ DÖNÜŞ YAPILMAKTADIR.
reflektör kumaş, reflektör kumaşı, reflektör kumaş fiyatları, reflektör kumaş şerit, reflektör kumaşlar, reflektör kumaş izmir, reflektörlü kumaşlar, reflektif kumaş, reflektörlü yelek kumaşı

Reflektif Kumaşlar

Reflektif Kumaş Nedir?

Reflektif kumaş fosfor özelliği sayesinde gece görünmeye yardımcı olur. Bu nedenle iş güvenliği isteyen pek çok iş alanında reflektif kumaşlarla oluşturulan yeleklerin kullanılması zorunludur.

Reflektif Kumaş Kullanımını Amacı Nedir?

Reflektif gelen ışığı yansıtmak için tasarlanmıştır. Bu yansıtma sırasında ise alüminyum folyo ya da fosfor gibi maddeleri kullanır. Böylece gelen ışık bu maddeler sayesinde yansımaya başlar. Bu da gece görüş alanı kazandırır. Reflektörün ilk kullanım alanı araçlardır. Araçları görünür kılmak için kullanılırdı. Daha sonra fotoğraf çekimlerinde kullanılmaya başlandı. Fotoğraf ya da film çekimlerinde ışık kaynağına ihtiyaç duyulur. Her durumda ışık kaynağı bulmak pek de mümkün değildi. Bunun için yapay ışıklar kullanılmaya başlandı. Reflektörler film çekimlerinde yapay ışık kaynağı olarak kullandı. Ancak zamanla reflektörlerin kullanım amacında değişiklik meydana geldi. İnsanlar üzerinden de kullanılmaya başlandı. Bunun için de reflektif kumaş tasarlandı. Bu sayede gece görüş isteyen durumlarda kişilerin güvenliği de büyük ölçüde sağlanmış oldu. Artık yasalarla da reflektif kumaş ile yapılan yeleklerin kullanımı zorunlu hale geldi.

Reflektif Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

 • Reflektif kumaşların yansıtıcı özelliği vardır. Işığı yansıtarak; gece görünmeye olanak sağlar. Bu nedenle fark edilme durumunun zor olduğu alanlarda kullanılır.
 • Trafikte araç dışında kalınması gereken her durumda reflektif kumaş kullanılır. Gece trafikte ışık olmadığı zaman birini fark etmek son derece güçtür. Bu da maalesef ki istenmeyen kazaların ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bu nedenle trafikte çalışması gereken kişiler reflektif kumaştan yapılmış giysiler tercih eder.
 • Av ile uğraşan insanların, av sırasında reflektif kumaş giymesi önerilir. Özellikle kalabalık bir grup ile ava gidildiğinde bu daha çok önem teşkil eder. Çünkü insanlar avda tamamen hayvanlara odaklanır. En ufak bir ses bile hayvan sanılır. Durum böyle olunca da ortaya pek çok kaza çıkabilir. Bunun için reflektif kumaşlar ile yapılmış elbiseler giymek gerekir. Bu durum sizi doğabilecek istemsiz olaylardan korur.

Reflektif Kumaşların Özellikleri Nelerdir?

 • Reflektif kumaş, alev almaz özellik barındırır. Bu sayede oldukça farklı kullanım alanlarına sahip olur.
 • Her ölçüde ve her çeşitte reflektif kumaş bulunur. Bu nedenle farklı varyosyanlarda üretimi mevcuttur.
 • Reflektif kumaş, giysilerde bulunan gri şeritlerdir. Bu gri şeritler, ışığı yansıtarak parlama sağlar. Bu da gece ya da gündüz ayırt etmeden kişinin fark edilmesini olanaklı kılar. Reflektif kumaşlar, yeleklere şeritler halinde geçirilir. Bu yeleklere ise ikaz yeleği denir. İkaz yelekleri içerisinde reflektif şeritler de olduğu için; reflektif yelek adını da alır.
 • Reflektif kumaşlar son derece incedir. Uygulandığı kumaşa hiçbir sertlik vermez. İnce ve yumuşak dokusu ile her ortama uyum sağlar. Bu esneklik sayesinde de reflektif kumaş kullanan kişiler rahatsız olmaz. Çünkü bir işte çalışırken kendini rahat hissetmek son derece önemlidir. Eğer ağır ya da sert bir giysi türü varsa; kişi verimli çalışamaz. Reflektif kumaş kullanımında böyle bir durum söz konusu değildir. Kumaşlar son derece esnek özelliktedir.
 • Reflektif kumaşların pek çok türü vardır. Örneğin pamuklu, biye ya da polyester türü vardır. Bu da reflektif kumaşların, her kumaşa işlenmesini sağlar. Kumaş türüne göre fiyat farklılıkları da gösterir. Böylece her bütçeye uygun hale gelir. Reflektif kumaş içerisinde en pahalı olanı biyedir. Daha sonra pamuk ve polyester gelir.
 • Dilerseniz reflektif kumaşları herhangi bir kumaşa dikebilirsiniz. Ancak dilerseniz de yapışkan reflektif kumaşları tercih edebilirsiniz.

Reflektif Kumaşların Kullanım Şekli Nasıldır?

 • Reflektif kumaş TS standartlarına uygundur. Yıkamaya ve ütülemeye karşı dayanaklıdır. Çünkü reflektif kumaşların ışık yansıtma özelliğini kaybetmemesi gerekir. Bu yüzden de yıkandığında sağlam kalması önemlidir. Reflektif kumaşlar, evde yıkamaya ya da kuru temizlemeye karşı son derece dayanıklıdır. Ayrıca ütülenme durumunda da herhangi bir işlev eksikliği görünmez.
 • Reflektif kumaşların makinede 40 derecede yıkanması uygundur. Kumaşın daha uzun süre dayanaklı olması için yıkama hassasiyetine dikkat etmek gerekir. Ayrıca ütü yapılarken de ısı ayarının 150 dereceyi geçmemesine dikkat edilmelidir. Bu özelliklere dikkat edilirse kumaş uzun süre dayanıklı olabilir.
 • Reflektif kumaşlar depolanırken; nemli yerlerden uzak durmak gerekir. Serin yerlerde depolanmalı ve üzerine ağır maddeler konulmamalıdır.

 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et