Tedarikçiler

Renkli Ribon ile Göz Alıcı Baskılar

Renkli ribon özellikleri ve kullanım alanından önce ribonun ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Ribon, rulo halinde şerit filmlerden oluşan ve termal transfer baskı yönteminde kullanılmakta olan uygulamadır. Ribon uygulaması sırasında ribonun bir yüzeyinde reçine veya balmumu bulunmaktadır. Bu malzeme belli bir sıcaklıkta erimektedir.

Balmumu veya reçine ürünün cinsine ve modeline göre seçilmektedir. Ribonun diğer yüzeyinde ise koruyucu tabaka bulunmaktadır. Orta kısımda ise film tabakası yer almaktadır. Bu ribon termal yazıcının kafa kısmına yerleştirildiğinde katı halde olan ve ısınma sonucu eriyen reçine veya balmumu kısmı sıvı hale gelmekte ve etiketin üst kısmına yapışmaktadır. Burada kullanılan malzemelerin birbiriyle uyumlu olması yapılan işten alınacak verimin yüksek olmasını sağlayacaktır.

Renkli Ribonun Özellikleri

Renkli ribon mükemmel yüksek kaliteli çözünürlüğe sahip olup çok çeşitli etiket stoklarında görüntü oluşturmak için kullanılmaktadır. Renkli ribonlar lekelenme ve çizilmeye karşı iyi direnç göstermektedir. Üstün pürüzsüz arka kaplama benzersiz bir baskı kafası koruması sağlarken, üstün mürekkep kaplaması en kaliteli, en dayanıklı görüntülerin oluşturulmasını sağlamaktadır.

Bu ürünlerde geliştirilen mükemmel baskı kalitesi ile grafik ve barkod uygulamalarında uygun bir ürün olarak tercih edilmektedir. Ribon ürünleri içinde son derece tasarruflu ürünler arasında bulunmaktadır. Daha düşük yazdırma enerjisi ile daha iyi netlik elde etmek için bu ürünün tercih edilmesi uygun olmaktadır. Ayrıca yüksek aşınma direnci sayesinde her türlü dış baskıya karşı dayanıklılığını koruma özelliği göstermektedir.

Renkli ribonların Wax ve Resin olmak üzere iki çeşit ürün içinde çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz renkli ribonlar olmak üzere renkleri bulunmaktadır. Renkli dikkat çekici ve kaliteli etiket baskıları alınabilmektedir. Baskılı etiketlere göre daha ucuz olan ve maliyeti düşüren renkli ribonlar Wax, Resin çeşitleri ile dayanıklı ve kalıcı baskılar yapmak için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Renkli Ribon Kullanım Alanları

Bu çeşit ribonlar Karton Kuşe, PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmak üzere kullanılan ve farklı renk seçenekleri ile göze hitap eden ribonlardır. Wax ve Resin ribonların ayrı ayrı renkli riban çeşitleri bulunmakla birlikte reçine ve balmumunun ortak kullanıldığı ürünler olan orta reçineli  wax-resin ribonların da renkli ribonları bulunmaktadır.  Bu ürünün vellum kağıt, kuşe kağıt, Tyvek ve bazı sentetikler gibi pek çok çeşit materyal üzerinde baskı alınmasını sağlamaktadır. Renkli ribonlar oldukça kalıcı ve kaliteli olmakla birlikte farklı renkleri ile de dikkati çekmektedir.Bu ribonların seçiminde ve ölçülerinin yazıcı ile uyumu konusunda firmamız her türlü hizmeti vermektedir.

Arama terimlerinizle eşleşen herhangi bir ürün bulunamadı.

Yukarı
Mağaza görüntüleme modundadır
Sitenin tam sürümünü görüntüle
DMCA.com Protection Status
E-Ticaret Sitesi