Online Kurumsal Alışveriş Sitesi

Muadil Toner

En Ucuz Muadil Toner

En Ucuz Muadil Toner Fiyatları

Muadil Toner Nedir?

Muadil tonerler, orijinal tonerlerin dışında başka bir üretici firma tarafından orijinal ürünün tüm özelliklerini bünyesinde barındıracak şekilde üretişmiş olan tonerlerdir.  Bu üretim kullanılıp boşalan bir toner kartuşunun yeniden aynı kalitede dolumunun bir firma tarafından yapılması ve ambalajlanarak yeniden kullanıcıların hizmetine sunulmasıdır. Muadil tonerler, orijinal tonere göre daha az verimli olda da dolum tonerlere göre daha kalitelidir. Burada önemli olan kartuşun orijinal olması ve dolum tekniklerinin ve toner boyasındaki kalitenin aslıyla aynı olmasıdır. Muadil toner orijinal tonere göre %30 ile %50 arasında fiyat bakımından kullanıcısına avantaj sunmaktadır. Bu sebeple her bitişinde sıfır kartuş ve toner almak yerine orijinal kartuş doldurularak kullanılabilmektedir.

Muadil tonerler kalite olarak asıl markaya eş değer kalitede dolum ve kullanım kalitesi sunmaktadır. Bu sebeple muadil toner kullanmak yazıcılara herhangi bir zarar vermemektedir. Bu alanda satışını yaptığımız muadil tonerlerimiz sıfır kutulu açılmamış, orijinal kalitesinde muadil tonerlerdir. Bu tonerler aynı zamanda ithal sıfır muadil toner olarak satışa sunulmaktadır. Bu tonerlerin yazıcıda yeterli performans sağlayabilmesi için gerekli olan toner tozu da bulunmaktadır. Muadil toner kullanımı kalite olarak eşdeğer kalite olsa da fiyat konusunda oldukça uygun fiyatlarla kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Muadil Toner Kullanılmasının Sebepleri Nelerdir?

Yazıcı alındığı zaman yazıcının içinde orijinal kartuş ve toner bulunmaktadır. Belli bir süre kullanım sonrasında kartuş içinde bulunan toner bitecektir. Bu durumda kullanıcının önüne birkaç seçenek çıkmaktadır. Bunlardan birincisi yazıcıyla aynı model ve marka yeni bir dolu kartuş almaktır. İkincisi orijinal kartuşun içine yine aynı markanın tonerinin dolum yapılarak muadil toner olarak satışa çıkarılmasıdır. Son çözüm yolu ise orijinal olmayan kartuşa toner dolumunun yapılıp kullanılmasıdır. Bunlar içinde en pahalı olan yepyeni orijinal dolu kartuş almaktır. İkinci sırada olan orijinal kartuşun içine aynı markanın kalitesinde toner dolumunun yapılmasıdır. Son çözüm ise tamamen kalitesiz bir sonuçla ortaya çıkacağı için uygun olmayan kullanımdır.

Maddi yönden ülke ekonomisine katkıda bulunan orijinal kartuşun içine özel merkezlerde toner dolumunun yapılmasıdır. Bu hem diğerine göre daha kaliteli ama fiyat olarak ise oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Muadil toner kullanılmasının bir sebebi de orijinal toner fiyatlarının çok pahalı olması ve her bittiğinde yeni toner almanın mümkün olamamasıdır. Eldeki kartuşun bir kaz alındığında defalarca doldurup kullanılmasının aynı zamanda geri dönüşüm bakımından da kazanım sağlaması sebebiyle muadil toner kullanımı yapılmaktadır. Bunun yanında her seferinde yeni toner kullanılmamasının ülke çıkarları ve bizim çıkarlarımız açısından kazanım sağlaması sebebiyle muadil toner kullanmak gerekmektedir. Tek bir kartuşun defalarca kullanılabilmesi aynı zamanda çevre kirliği açısından da önem taşımaktadır. Defalarca kullanılabilen tonerler sayesinde çevreye daha az atık bırakılmış olacaktır. Firmamız ithal tonerler ile bol bol hizmet anlayışı ile müşterilerine ulaşmakta ve onlara hizmet vermektedir.

Muadil Toner Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Yazıcılarda kartuşlarının tonerinin bitmesi durumunda yazıcı sahiplerinin toner konusunda üç farklı seçeneği söz konusudur. Bunlardan birincisi en pahalı olan yeni ve orijinal toner almaktır. Bu durum oldukça pahalı olduğu için genellikle tercih edilmez. İkinci yol ise muadil toner tercih edilmesidir ki bu tercihte orijinal tonere eşdeğer toner üretilmektedir. Farklı firmalar tarafından üretilen bu tonerler orijinal tonerle aynı özelliklere sahip olup daha ucuz olması sebebiyle daha çok muadil toner tercih ediliyor. Son tercih ise dolum tonerlerdir. Dolum toner hem yazıcıda yeterli performans göstermemesi hem de yazıcıya zarar vermesi sebebiyle çok fazla tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.

Muadil tonerlere kalite olarak bakıldığında orijinal tonerlerden bir farkının olmadığı görülecektir. Muadil tonerlerin üretimi farklı firmalar tarafından yapılıyor olsa da kullanıcının eline sıfır ürün olarak ulaşmaktadır. Firmamız muadil toner konusunda kullanıcılara en iyi hizmeti veremeye çalışmaktadır. Bizim tonerlerimiz sıfır kutulu açılmamış orjinal kalitesinde muadil tonerlerdir. Bu tonerlerin orijinal tonerler ile eşdeğer özelliklere sahip olduğu yazıcının kullanımı sırasında kağıtlarda kalıntı bırakmamasından ve oldukça koyun renk baskı ile anlaşılabilmektedir. Muadil tonerlerin kaliteli olması çıkan kağıtta iz kalmaması ve yazıcının içinde toz parçacıklarının birikmemesi ile belli olmaktadır. Bütün bu konularda sıfır hata düşüncesiyle hizmet veren firmamız muadil toner konusunda da müşteri memnuniyeti için elinden geleni yapmaktadır.

Değerli Müşterimiz web sitemiz de Tüm kurumsal ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz. Başta Ofis Tüketim ürünlerinden; toner , kartuş, yazıcı sarf malzemeleri, Diğer ürün gruplarımız; İş güvenliği alanında İş ayakkabıları , iş kıyafetleri , iş güvenlik ekipmanları ve malzemeleri gibi bir çok kurumsal firmaların ihtiyaçlarını tedarik etmekteyiz. Firmamız en uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermektedir. Toplu alımlarda düşük kar marjları ile size en iyi fiyatları sunuyoruz. Bu nedenle Toplu alımlar da firmamız ile iletişime geçerek mutlaka teklif isteyin.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu