Tedarikçiler

Yıkama Talimatı Ribonu Tekstil Dünyasının Tercihi

Tekstil ürünlerinin üretimi aşamasında kullanılan ve ürünlerin kullanım ve yıkama talimatlarının yazılı bulunduğu etiketlerin basımında kullanılan ribonlardır. Yıkama talimatı ribonu olarak üretilen bu ribonların farklı birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu ribonların kullanım alanına bakıldığında ribonların oldukça dayanıklı ürünler olması gerektiği görülmektedir. Öncelikle bu ürünlerin birlikte kullanıldığı tekstil ürünü ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyum ribon baskısı ile kumaşın birlikte aynı sıcaklıkta yıkanmasının gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Yıkama talimatı ribonları farklı sıcaklıklara göre farklı dayanıklılıkta üretilmektedir. Bu kumaşların her birinin çamaşır makinelerinde farklı sıcaklıkta yıkanması ile de ilgisi bulunmaktadır. Farklı sıcaklıklara göre normal yıkama, ağır yıkama, yapışkanlı yıkama talimatı, İngiliz saten beyaz ve İngiliz saten siyah olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Bu ribonlar teknik olarak da ağır yıkamaya giren ribonlar ve ağır yıkamaya girmeyen ribonlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yıkama Talimatı Ribon Çeşitleri

Tekstil ürünlerinin üretim aşamasında üzerine monte edilen yıkama talimatı ribonu teknik özellikler olarak düşünüldüğünde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar B110 A tekstil ribonları ve D110 A tekstil ribonları olmak üzere iki çeşit üretilmektedir. Bunlardan B110 A tekstil ribonları penye, triko, mont, elbise, deri gibi ağır yıkamaya girmeyen ürünler için kullanılmaktadır. Bu ribonların uygulandığı kumaş çeşitleri hassas kumaşlar olduğu için yüksek sıcaklıkta kullanılmamaktadır. Hassas kumaşlara uygulanan etiketler de hassas olabilmektedir. Bu sebeple de ribonun özelliği de bu kumaşlara uygun olarak üretilmektedir. D110 A tekstil ribonları ise ağır yıkamaya giren kot gibi yüksek sıcaklığa dayanıklı kumaşlar için kullanılan bir ribon çeşidi olarak üretilmektedir. Bu yıkama talimatlarının uygulanması sırasında kullanılan yazıcının kafa kısmı ile ribonun ölçülerinin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda kullanılacak ribon çeşidi, özellikleri ve boyutuyla ilgili firmamız müşterilerimize her türlü yardımı yarmaktadır. Müşterilerin istediği yıkama talimatı ribonu ve kullanılacağı alan bilgisi dahilinde bu ürünler müşteriye teslim edilmektedir. Bunun yanında yine satın alınacak yıkama talimatı ribonunun ölçüleri de baskı için kullanılacak makinenin kafası ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda yine firmamız çalışanları müşterilerimize gerekli bilgilendirmeyi yaparak ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Ribonlar ile ilgili tüm ürün çeşitlerine ve bu ürünler ile ilgili bilgilere firmamızın online sitesinden ulaşabilirsiniz.

Arama terimlerinizle eşleşen herhangi bir ürün bulunamadı.

Yukarı
Mağaza görüntüleme modundadır
Sitenin tam sürümünü görüntüle
DMCA.com Protection Status
E-Ticaret Sitesi